סטודנטים הנלחמים ב-BDS יגיעו לישראל

כעשרים סטודנטים אמריקנים, יהודים ולא-יהודים, המובילים את המאבק נגד פעילות אנטי-ישראלית בקמפוסים, יגיעו בשבוע הבא לישראל.

אבי חיים , א' בתמוז תשע"ה

הסחר עם בריטניה, מולדת החרם, דווקא עלה. הפגנה אנטי-ישראלית בגרמניה.
הסחר עם בריטניה, מולדת החרם, דווקא עלה. הפגנה אנטי-ישראלית בגרמניה.
Reuters

כעשרים סטודנטים אמריקנים, יהודים ולא-יהודים, המובילים את המאבק נגד פעילות אנטי-ישראלית בקמפוסים, יגיעו בשבוע הבא לישראל במסגרת משלחת שנתית של ארגון "קאמרה".

משתתפי המשלחת הנוכחית נאלצו להתמודד עם עוינות אנטי-ישראלית חסרת תקדים במספר רב של קמפוסים בארה"ב ובבריטניה.

זו השנה השלישית ברציפות שמועצת הסטודנטים בקמפוס סנטה ברברה של אוניברסיטת קליפורניה הצביעו נגד הצעה אנטי-ישראלית למשיכת השקעות. עמית "קאמרה" ג'רמי גינזבורג, העומד בראש קבוצה פרו-ישראלית הנתמכת על ידי "קאמרה", עבד בצמוד למועצת הסטודנטים על מנת לוודא כי ההצעה לא תעבור.

"תומכי ה-BDS ממשיכים להטריד את הסטודנטים שלנו ולהרחיב את הקרע בין אוכלוסיות שונות בקמפוס, התנהגות היוצרת סנטימנט אנטישמי, ושאולי הובילה לכך שצלבי קרס הופיעו על קירות בבניינים יהודיים בסטנפורד ובקמפוס דייויס של אוניברסיטת קליפורניה", אמר גינזבורג.

"על מנת להפוך את גל ההשמצות וההפחדות, חיוני לבסס קבוצות פרו-ישראליות קבועות, אוטונומיות ומועצמות המסוגלות לתקשר עם קהיליית הסטודנטים", אומרת אביבה סלומיץ', מנהלת מחלקת הסטודנטים הבינלאומית ב"קאמרה", היושבת בירושלים. "חלק ניכר מהסטודנטים שלנו צופים עלייה במספר עתירות החרם של ה-BDS בסמסטר הסתיו הקרוב. הסטודנטים שלנו מוכנים. רבים מהם יתמודדו על מקומות במועצות הסטודנטים והם גם יוצרים בריתות עם קבוצות מיעוט נוספות בקמפוסים," מציינת סלומיץ'.

ב-2011 ייסדה "קאמרה" את יוזמת "אמת לישראל" (Emet for Israel) המספקת משאבים קריטיים המאפשרים לסטודנטים ליצור קבוצות פרו-ישראליות עצמאיות שמטרתן להיאבק בדה-לגיטימציה של ישראל. "בקמפוסים בהם נמצאות קבוצות הנתמכות על ידי 'אמת', הצעות של ה-BDS נדחו, קבוצות התומכות ב-BDS הוחלשו, ולפחות במקרה אחד נמנע מקבוצה התומכת ב-BDS לקבל הכרה רשמית כקבוצת סטודנטים בקמפוס", אומרת אנדריאה לוין, מנכ"לית "קאמרה".