"חברים שלי נהרגו בשביל לא להרוג חפים מפשע"

ח"כ חיים ילין, ראש מועצת אשכול לשעבר, במכתב חריף למזכ"ל האו"ם: הטרור עושה שימוש בילדים כמגן אנושי מתוך פחדנות וזלזול בחיי אדם".

עדו בן פורת , ב' בתמוז תשע"ה

חיים ילין
חיים ילין
צילום: דוברות הכנסת

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש מועצת אשכול, פנה היום (שישי) במכתב למזכ"ל האו"ם בעקבות ההתקפה החריפה שלו על ישראל והטענות הקשות על אלימות צה"ל כלפי ילדי עזה.

במכתבו מספר ח"כ ילין המתגורר כבר 39 שנה בעוטף עזה על שגרת החיים באזור ועל הערכים עליהם הוא מגדל את ילדיו. "אנחנו לא מגדלים את ילדינו להרוג בני אדם, אלא מחנכים אותם שיגנו על גבולות מדינת ישראל, על העם ועל התושבים - ללא קשר לדת, גזע, מין ולאום.

"הטרור לעומת זאת בוחר לירות את הטילים מתוך ריכוזי אוכלוסייה, בתי ספר, מרפאות ומתקני או"ם", הדגיש ילין והתייחס גם למחיר הכבד של חיי אדם ששילמה ישראל במלחמה האחרונה, רק כי צה"ל לא רצה להפגיז אזרחים חפים מפשע.

"במלחמה האחרונה שילמנו מחיר יקר ואיבדנו את דניאל טרגרמן - ילד בן 4 וחברינו זאביק עציון ושחר מלמד. איבדנו אותם רק בגלל סיבה אחת, צה"ל לא רצה להפגיז את האזורים משם נורו הטילים מכיוון שהיו מלאים בילדים. צבא הגנה לישראל הוא הצבא המוסרי ביותר שיש. אני נלחמתי בצבא הזה, חברים שלי נהרגו בשביל לא להרוג חפים מפשע".

ח"כ ילין קרא למזכ"ל האו"ם לחקור את הטרור ולא מדינה שמגנה על תושביה. "במקום לבקר מדינת שיוצאת להגן על תושביה, תחקור איך הטרור תוקף וגורם סבל לעמו, על-ידי שימוש בילדים כמגן אנושי מתוך פחדנות וזלזול בחיי אדם".