פלסטרים על הפה: "רגב משתיקה אותנו"

טקס פרסי התיאטרון הישראלי נערך בת"א בהשתתפות שרת התרבות והספורט. מחוץ לבניין התקבצו מפגינים ופעילי שמאל במחאת על מדיניות השרה.

אלירן אהרון , ב' בתמוז תשע"ה | עודכן: 13:12

מחאת אמני השמאל
מחאת אמני השמאל
צילום: ערוץ 7

טקס פרסי התיאטרון הישראלי נערך בשעה זו במרכז ענב בתל אביב, בהשתתפות שרת התרבות והספורט מירי רגב.

מחוץ לבניין התקבצו כ-20 מפגינים ופעילי שמאל, נשאו שלטים ריקים והדביקו פלסטרים על פיהם כמחאה על כך שהשרה "משתיקה אותם".

בטקס מחולקים 17 פרסים להצגות, ליוצרים ולשחקנים הבולטים של השנה שחלפה. מנחת הטקס אודיה קורן אמר לרגב "אני יודעת שרצית לקבל את תיק הרווחה ולעזור לאנשים בלי כסף. תאמיני שזה אותו סיפור כמו כאן בתרבות".

המפגינים מוחים על הודעת השרה רגב כי תקפיא את התקצוב של התיאטרון הערבי אל-מידאן, שהעלה הצגה המבוססת על סיפור חייו של המחבל וואליד דקה, שחטף ורצח את החייל משה תמם הי"ד ב-1984. החלטתה של רגב התקבלה לאחר הודעת שר החינוך נפתלי בנט ולפיה ההצגה תוצא מסל התרבות של מערכת החינוך.

בריאיון שיתפרסם במגזין "את רגב אמרה כי כי ידעה "שעולם התרבות הוא כפוי טובה, לא בא לי לעבוד בשביל כפויי טובה. אין הכרת הטוב בעולם התרבות".

"רבאק, אני באה, מכירה את עצמי, הרי אני אזיז הרים. אני יודעת שהמאבק הראשון שלי יהיה על תקציב התרבות ואני הולכת עליו, מפוכחת, ואני אומרת 'בשביל מה אני הולכת לעבוד?' בשביל חבורה של אנשים כפויי טובה, חושבים שהם יודעים הכל, טרחנים חלקם, צבועים...אבל יש לי כנראה שיעור - לעבוד בשביל אנשים שלא אוהבים אותי".

לערוץ 7 נודע כי מחלקת הביטחון של משרד התרבות חוקרת תמונות שהופצו ברשת נגד השרה.