פרויקט "נווה צדק" יצא לדרך

הונחה אבן הפינה לבניית הבסיס החדש שיאחד את בסיסי הכליאה כלא 4 וכלא 6, בתי הדין הצבאיים, גורמי התביעה הצבאית והסנגוריה הצבאית.

רעות הדר , ד' בתמוז תשע"ה

הנחת אבן פינה
הנחת אבן פינה
צילום: דובר צה''ל

טקס הנחת אבן פינה לפרויקט "נווה צדק", שכולל את הקריה המשפטית ובסיס הכליאה המרכזית של צה"ל, נערך היום (ראשון) במחנה מוטה גור (בית ליד).

בטקס השתתפו ראש אגף כוח האדם, אלוף חגי טופולנסקי, הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף דני עפרוני, נשיא בתי הדין הצבאיים, אלוף שי יניב וקצין המשטרה הראשי, תת-אלוף גולן מימון.

בטקס הונחה אבן הפינה לבניית הבסיס החדש שיאחד את בסיסי הכליאה כלא 4 וכלא 6, בתי הדין הצבאיים, גורמי התביעה הצבאית והסנגוריה הצבאית ובכך ישפר את תנאי הכלואים ויביא לייעול תהליכי המשפט והכליאה. הכלא החדש יכלול כאלף מקומות ויכיל בין חמש לשש פלוגות כלואים, עליהם יפקד אלוף משנה. הפרויקט צפוי להגיע לסיומו בשנת 2018.

ראש אגף כוח האדם אמר כי "על מנת שמקום זה יעשה צדק ויקדם נורמות וערכים בצה"ל, על כולנו לשלב ידיים, לשתף פעולה, לעצב תפיסות עדכניות ולבנות לא רק משכן חדש ואיכותי אלא בעיקר בסיס מקצועי וערכי למשרתים בתחום הכליאה, הפרקליטות ובתי הדין הצבאיים.

"אין לי ספק ששיתוף הפעולה בצה"ל ויחד עם העירייה יאפשר לכולנו לעמוד גאים ונחושים, לא בנווה מדבר כי אם בנווה צדק", אמר טופולנסקי.

הפרקליט הצבאי הראשי, הוסיף "נכון שביסוד היוזמה עמד הרצון להתייעל ולחסוך, אבל ליוזמה הזאת חשיבות בעיקר מנקודת מבטו של הפרט וזכויותיו. עלינו להתמיד במאמצי השיפור על מנת שהצדק ייעשה וגם ייראה ומהר.

''במקביל לבנייתה של נווה צדק, עלינו לעסוק גם בבנייה ובעיצוב מחדש, אשר תביא לעריכת רפורמה מקיפה בחוק השיפוט הצבאי, רפורמה שתחדש את פניה של המערכת הצבאית ותתאים אותה לימינו אנו ולצרכי צה"ל של המאה ה-21", דברי עפרוני.