"לא נשלים עם ההפקרות בהר הזיתים"

השר אורי אריאל בכנס מנהלי "זהות": הקפאת הבנייה בירושלים ויהודה ושומרון היא בלתי נסבלת.

עדו בן פורת , ה' בתמוז תשע"ה

השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
צילום: בלומברג תקשורת

הכנס השנתי למנהלי המרכזים לזהות יהודית - 'זהות', נערך היום (שני) בבית חיבה בירושלים בהשתתפות שר החקלאות ח"כ אורי אריאל, שר הקליטה ח"כ זאב אלקין ויו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט ח"כ ניסן סלומיאנסקי.

השר אריאל אמר כי "אתם מובילים מהפכה של זהות יהודית בבתי הספר החילונים. כדי שיכירו כל ילד וילדה לא רק את מסי או את האח הגדול אלא גם את המסורת היהודית. את קריאת שמע והתפילה. את הכמיהה לירושלים, על המקומות הקדושים שם דרכו אבותינו".

עוד הוסיף שר החקלאות כי "יש אנשים שלצערנו לא מבינים למה צריך בכלל מדינה יהודית, ובכלל לא רואים את ההבדל בין מדינה שמחזיקה צבא כדי לשמור על אזרחיה לבין כנופיות של טרוריסטים שחוטפים ילדים ומייצרים טרור במטרה לבצע רק הרס וחורבן".

השר אריאל התייחס בנאומו לאירועים הביטחוניים האחרונים שאירעו בבירה. "הפיגועים האחרונים הם סימן מטריד שגורמי הטרור מרימים ראש. אני מחזק את ידי מערכת הביטחון שידעו לרוצץ במהרה את ראש הנחש בטרם נאבד שליטה על המתרחש בשטח.

''המציאות היום שבה עדיין יש הקפאה בירושלים ויהודה ושומרון היא בלתי נסבלת ואני אומר כאן במפורש - לא נשלים עם המציאות הזאת של הקפאת הבניה ליהודים, לא נשלים עם מציאות של הפקרות בהר הבית ולא נשלים עם מציאות של הפקרות בהר הזיתים כאשר מדי יום מנתצים שם קברי יהודים ואין פוצה פה ומצפצף''.

שר החקלאות דורש מראש הממשלה לפעול לשינוי המצב. "זוהי ממשלה לאומית ויש לה את המנדט המלא מהעם לממש את המדיניות לשמה היא נבחרה. אנו מחויבים להמשיך בחיזוק הפעילות החברתית ברחבי הארץ לצד חיזוק הבניה ושבירת הקיפאון ביהודה ושומרון".

השר זאב אלקין אמר כי "זה לא סוד שתמיד ראיתי את הפעילות של המרכזים לנגד עיניי ומקווה שבשנים הקרובות אף תתרחבו ותתעצמו. פעלנו בכל הכח למען המרכזים בעבר ונמשיך לפעול למען הצלחתכם גם בהווה ובעתיד. המרכזים לזהות יהודית מפעילים תכנית חשובה שאף משגשגת ומתפתחת עם השנים".

עוד ציין השר אלקין כי "אתם מהווים גשר בין אוכלוסיות בחברה הישראלית. חשיבותה של פעילותכם בשטח הנה בכך שאתם מסתכלים החוצה ומשקיעים באוכלוסיות מגוונות. למרות הבעיות והקשיים שיש בציונות הדתית ובמערכת הפנימיות אתם מבקשים לתרום ולהעשיר אלפי תלמידים בחינוך הממלכתי ועל כך אני מברך אתכם על תרומתכם החשובה".

ח"כ ניסן סלומיאנסקי אמר בכנס כי "אתם השופר שמלמד ומנחיל ערכים יהודיים לציבור הכללי והחילוני. אין לנו דרכים אחרות להגיע לדור הצעיר ולכן ישנה חשיבות עצומה בפעילותכם.  חשוב שבכל תקופה נחשוב על דרכים להגיע אל הדור הצעיר ולשדר לכם תכנים ערכיים. אין ספק שהאמצעים שהיו נכונים בעבר, כבר לא רלוונטיים בימינו אנו, ולכן חשוב לאמץ אמצעי הדרכה חדשים ומתקדמים. יש לכם זכות גדולה להיות שותפים לארגון כה ערכי".

ראש האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, הרב איתיאל בר לוי: "אני מבקש לחזק אתכם על מנהיגותם החשובה בחינוך של ילדי ישראל והנחלת הזהות היהודית לכל חלקי האוכלוסייה - במיוחד בתי הספר הממלכתי. בהזדמנות זו, אברך את המפקח החדש על המרכזים, הרב אליעזר שחור לרגל כניסתו לתפקיד".

יו"ר "זהות" וראש ישיבת ההסדר "בינות" ברעננה, הרב חיים רטיג, הסביר כי "הכנס מביא הזדמנות טובה לסכם שנה של פעילות ענפה במרכזי לזהות יהודית בכל רחבי הארץ. מתוך מבט קדימה וחשיבה עמוקה ולמידה על מנת להעלות קומה ולקדם בצורה טובה יותר את כל נושא הזהות יהודית.

''אין ספק כי אנו נמצאים בשעת מבחן של מדינת ישראל לדור הבא. מנהיגנו צריכים לשמר את הזהות יהודית בחברה, בכדי שזה יהווה כוח משותף להמשך הדרך של מדינת ישראל".

מנכ"ל ''זהות'', איתי גרנק הדגיש כי "זה לא ברור מאליו שיש מפעל כזה עצום שפועל בכל הארץ ומגיע לאלפי תלמידים. אנו מרגישים שיש תהודה ואהדה ציבורית גדולה מצד מקבלי ההחלטות, ולראיה כבדו אותנו בנוכחותם אישים מכובדים- ועל כך אנו מברכים אותם".

עוד אמר גרנק כי "המפעל שלנו רק מתרחב עם השנים, גדלנו במאות אלפי ימי תלמיד. עם אהבה לארץ ישראל וחינוך לערכים יש לנו צפי להגיע למיליון לתלמידים השנה".