תחושה תלת ממדית מציאותית

מחשבים המצוידים במצלמות התלת ממד החדשות של אינטל מתחילים להימכר בארץ ברשת באג. אינטל פתחה עמדות התנסות בחלק מהחנויות ברשת.

דורון רותם שני , ו' בתמוז תשע"ה

עמדת התנסות בטכנולוגיית ה-RealSense
עמדת התנסות בטכנולוגיית ה-RealSense
יח"צ אינטל

מחשבים עם טכנולוגיית ה-RealSense של אינטל מתחילים להימכר בארץ. מדובר בטכנולוגיית תלת-ממד אשר פותחה במעבדות הפיתוח של החברה בחיפה. זהו פיתוח של קבוצת המחשוב התפיסתי של אינטל, והוא בא לידי ביטוי במצלמות מיוחדות שמשולבות במחשבים.

טכנולוגיית ה-RealSense מאפשרת למשתמשים, בין השאר, לתקשר באופן אינטראקטיבי עם מחשבים ולבצע פעולות שונות באמצעות מחוות גוף או פקודות קוליות. היא מוטעמות במחשבים ניידים ומחשבי 'הכל כלול' (All in One) ובמהשך תשולב גם בטאבלטים. המצלמות מציעות שימושים כמו אבטחה באמצעות זיהוי פנים, עיבוד תמונות מתקדם ויצירת סרטונים וסריקה תלת-ממדיית של אובייקטים.

"המשתמשים במחשבים עם טכנולוגיית RealSense יוכלו לשחק במשחקים ולהפעיל את המחשב באמצעות מחוות גוף, למדוד עצמים בלחיצת כפתור, לייצר אווטרים מושלמים ועוד. כך למשל במטבח אפשר להפעיל את המחשב באמצעות פקודות קול ומחוות כשהידיים מלוכלכות", אמר אילן הוכמן, מנהל הפיתוח העסקי באינטל.

מחשבים עם טכנולוגיית RealSense יימכרו ברשת באג החל מהחודש. בחנויות בתל אביב, חיפה וירושלים הוקמו עמדות התנסות בהן נציגים של אינטל, כולל מהקבוצה שפיתחה את ה-RealSense, ילוו את הקונים וידריכו על השימושים המגוונים בטכנולוגיה החדשה.

"טכנולוגיית RealSense היא פרי של שלוש שנות מחקר ופיתוח, שהחלו כפרויקט חדשני והמשכו כיוזמה שלמה של פיתוח מוצר שמאות אנשים מעורבים בה. הפרויקט נולד מהרצון להעניק למכשירים יותר הבנה ולשם כך היה צורך לצייד את המחשבים בראייה תלת-ממדית", אמר יגאל ינקו, אחראי תכנון אסטרטגי בקבוצת המחשוב התפיסתי באינטל.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il