ח"כים נגד "שוברים שתיקה"

חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה הקריאו עדויות של לוחמים המבטאות את מוסריותו של צה"ל, במסגרת "נאומים בני דקה".

שלמה פיוטרקובסקי , ו' בתמוז תשע"ה

יואב קיש
יואב קיש
צילום: דוברות הכנסת

ח"כ יואב קיש (הליכוד) יזם יחיד עם חברי "האמת שלי" מהלך בו ח"כים ממרבית סיעות הבית התייצבו היום (שלישי) במליאת הכנסת ושימשו שגרירי אמת ללוחמי צה"ל.

במסגרת "נאומים בני דקה" בכנסת בהם חברי הכנסת נואמים על נושא הקרוב לליבם, כ-20 חברי כנסת הקריאו עדויות של לוחמים, אשר נאספו בשבועות האחרונים ע"י חברי "האמת שלי", ובהן מודגשת מוסריותו של צה"ל.

אחת העדויות שנקראה במליאת הכנסת היא של סמ"ר במיל. דרור דגן, לוחם ביחידת דובדבן שבמהלך מבצע למעצר מבוקש בכיר נפצע קשה:

"...עם הפריצה לבית והסריקה המהירה של החדרים, נפלה והתעלפה מי שזוהתה כאשתו של אותו מחבל בכיר בחמאס. בתור החובש של הצוות, לא היססתי והחלתי לטפל בגברת. לא עוברות 2 דקות והסיפור של המתעלפת מסתבר כמלכודת. הכל הצגה, טריק למשיכת זמן לטובת התארגנות המבוקש. אני נפצעתי כי חונכתי על ערכי צה"ל, לטפל בפצוע באשר הוא פצוע , גם אם זאת אשתו של מחבל בכיר שמתעלפת באמצע מעצר".

בין הח"כים שהשתתפו ביוזמה היו ח"כ נאווה בוקר, ח"כ דוד ביטן, ח"כ נורית קורן וח"כ מיקי זוהר מהליכוד. ח"כ דני עטר, ח"כ איתן כבל, ח"כ איילת ורבין נחמיאס וח"כ רויטל סוויד מהעבודה. ח"כ יעקב פרי וח"כ חיים ילין מ"יש עתיד". ח"כ מירב בן ארי וח"כ רועי מכולנו, ח"כ שרון גל מישראל ביתנו, ח"כ ינון מגל מהבית היהודי, ח"כ יואב בן צור מש"ס וח"כ אורי מקלב מיהדות התורה.

ח"כ יואב קיש (הליכוד), סא"ל במיל. וטייס קרב בחיל האוויר שהשתתף בעצמו במבצע צוק איתן, נרתם לפעילותו של ארגון "האמת שלי" שנלחם בדה לגיטימציה.

לדבריו, "שנה מתום מבצע 'צוק איתן' זהו הזמן הראוי בו העולם יכיר וישמע את סיפורי האמת של הלוחמים שטרם סופרו. אין צבא בעולם שמקפיד על המוסר וטוהר הנשק כמו צה"ל. אני גאה בהתגייסות חברי הכנסת לעניין".

מארגון "האמת שלי" נמסר "אנחנו שמחים על התגייסות חברי הכנסת למטרה החשובה בהפצת הפנים האמיתיות של לוחמי צה"ל. אנו לוחמים מכל קצוות הקשת הפוליטית, מימין ומשמאל, שלחמנו בשדה הקרב, ברוח צה"ל ותחת הקוד האתי והמוסרי שלו, לא ניתן לארגונים קיצוניים כמו 'שוברים שתיקה' להכפיש את שמנו ולהציג מצג שווא בארץ ובעולם, מצג שבו צה"ל ולוחמיו מוצגים באור שחור משחור".