מי הושיב את הרב שטרן על כיסא נמוך?

שר הדתות הגיע לביקור ראשון במועצה הדתית בירושלים. על הישיבה החגיגית העיבה התנכלות לרבה האשכנזי של העיר.

חזקי ברוך , ו' בתמוז תשע"ה | עודכן: 12:14

הרב על כסא נמוך
הרב על כסא נמוך
צילום: אלמוני

שר הדתות דוד אזולאי (ש"ס) הגיע היום (שלישי) למועצה הדתית בירושלים לביקור עבודה ראשון, בו השתתפו רבני העיר, יו"ר המועצה הדתית ומנהלי האגפים.

אולם, על חגיגיות הביקור העיבה התנכלות לרב שטרן, אשר הכיסא שיועד לו היה כסא נמוך במיוחד, באופן שבלט לכל המשתתפים האחרים בישיבה וכפי שתוכלו להתרשם בתמונה.

גורמים ברבנות בירושלים מתחו ביקורת על היחס לרב שטרן, וציינו כי מדובר בחוליה נוספת בשרשרת ההתנכלויות לרב מאז נכנס לתפקידו.

נציין כי זמן קצר לאחר שנבחר הרב שטרן, ומאחר שהגיע לגיל 70 והמתין לישיבת מועצת הרבנות הראשית שתאריך את כהונתו, הודיע יו"ר המועצה הדתית בירושלים יהושע ישי לרב שטרן על הפסקת הכהונה.

ישי שלח לרב שטרן מכתב, לכאורה בעקבות בדיקה שגרתית, בו ציין כי התברר שמלאו לרב 70 שנה ביום 27 לנובמבר. ''אני מאחל לרב אריכות ימים ושנים כן ירבו ימיך ויוסיפו לך שנות חיים בבריאות איתנה", כתב ישי.

בעקבות פרסום המכתב נאלץ ישי להתנצל, ''אני מבקש במכתבי זה להביע את התנצלותי על השתלשלות הדברים שנגרמה בעטיו של מכתבי בנוגע להמשך כהונתך. ודאי שלא התכוונתי להביא הדברים לדיון ציבורי ובכוונתי לבדוק כיצד הדברים דלפו לתקשורת''.

במשרד הדתות לא הגיבו לידיעה.

בעקבות שאלות של גולשים וגורמים נוספים החליטה מערכת ערוץ 7 להציג בפני הציבור תצלום המוכיח את ההבדלים בין הכיסאות, זה שניתן לרב שטרן (נמוך וידית שבורה) לעומת אלו של שאר משתתפי המפגש.