האגודה לזכויות האזרח נגד השר אריאל

האגודה לזכויות האזרח פנתה ליועמ"ש בעקבות הוראת השר אריאל, לשלול תקן של השירות הלאומי בארגון, בשל דו"ח האו"ם על 'צוק איתן'.

אבי חיים , ז' בתמוז תשע"ה

השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
צילום: בלומברג תקשורת

האגודה לזכויות האזרח פנתה היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבטל את הוראת שר החקלאות, אורי אריאל, השוללת תקן של השירות הלאומי בארגון.

היועץ המשפטי של האגודה, עו"ד דן יקיר, שיגר מכתב למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, וכתב כי "במקום להתמודד עם הסוגיות לגופן, בתקופה האחרונה מספר שרים וח"כים מובילים מסע דה לגיטימציה נגד ארגוני זכויות האדם בשלל הצעות חוק שמטרתן להגביל את פעילותם".

"הודעת השר", כתב יקיר, "היא חלק ממסע הכפשה זה, שמטרתו להלך על ארגוני האדם אימים ולהטיל עליהם סנקציות כדי להשתיק ביקורת נגד מדיניות הממשלה".

עו"ד יקיר ביקש מהמשנה ליועץ המשפטי להתערב בנושא ו"למנוע את השימוש בכוח השררה עבור רדיפה פוליטית".

"הופתענו לגלות שהשר הוציא הודעה לעיתונות מבלי להתייחס לעובדות הבסיסיות – האגודה לזכויות האזרח לא העבירה חומרים לוועדה של האו"ם. האזכורים בדו"ח מתייחסים למכתבים שנשלחו ליועץ המשפטי לממשלה, שמופיעים באתר האינטרנט שלנו, וקוראים להקמת מנגנון חקירה עצמאי בעניין הפקודות וההנחיות שניתנו לחיילים בעת 'צוק איתן'. בדו"ח ועדת האו"ם, יש לציין, מופיעים גם אזכורים גם לדו"חות ממשלה ולאתרי האינטרנט שלה".