סטודנטיות דרשו מחיצה, הפרופ' איים

סטודנטיות באונ' העברית ביקשו מחיצה לריקודים ונתקלו באיום מצדו של אחד הפרופ', "גם אם רוב מכריע יחליט על הפרדה - זו החלטה פסולה".

ישי קרוב , ח' בתמוז תשע"ה

האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית
פלאש 90

ד"ר אריה בכרך התייחס בפינתו השבועית בערוץ 7 לאירוע שהתרחש לאחרונה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ואשר פורסם בעיתון הסטודנטים בירושלים - 'פי האתון'.

לקראת ה'נשף' שנערך בפקולטה לרגל סיום שנת הלימודים, ביקשו מספר סטודנטיות דתיות להקצות להן שטח עם מחיצה כדי שגם הן תוכלנה להשתתף בריקודים.

אחת הסטודנטיות אמרה כי חברות שלה לא מגיעות לאירועים כאלה בגלל חוסר התאמתם לציבור הדתי, "לכן חשבנו לשים מחיצה שתאפשר גם לנו ליטול חלק באירוע".

בקשתן של הסטודנטיות עוררה סערה בקרב מספר סטודנטים, אליהם הצטרף גם הפרופ' למשפטים, דוד אנוך.

בפינתו הגדיר בכרך את הפרופ' אנוך כ"שייך לצד שמחנכים את המשפטנים", וציטט מספר אמירות של הפרופ' בעקבות דרישת הסטודנטיות, "דיבורים מטופשים על התחשבות וסובלנות רק מרחיקים אותנו מהאמת", "הרטוריקה בה הדברים נידונים היא רטוריקה של מתן אפשרות להשתתף בנשף אולם לא ניתן להתעלם מההקשר הפוליטי ולהתעלם מכך שיש נסיון לשנות אופי של אוניברסיטה באמצעות כלי סימבולי".

פרופ' אנוך אף איים שאם תוצב מחיצה הוא יחרים את האירוע. "אכתוב על כך באופן פומבי ואקרא לעמיתי שלא להגיע ולכנס דיון במועצת האוניברסיטה בקשר למימון אירועים אלו על ידי הפקולטה. אני מבקש להדגיש שגם אם רוב המכריע של הסטודנטים יחליט על הפרדה זו עדיין החלטה פסולה ואקרא להחרימה", אמר אנוך.