תיק החקירה נגד ראש העיר רחובות צפוי להיסגר

בסיום החקירה הגיעו החוקרים למסקנה כי לא קיימת תשתית ראייתית מספיקה נגד ראש העיר והיועצת המשפטית.

שלמה פיוטרקובסקי , ח' בתמוז תשע"ה

נחקר באזהרה. מלול
נחקר באזהרה. מלול
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את עו"ד רועי בר, אשר שימש יועץ משפטי חיצוני שסיפק שירותים לעיריות רחובות וראשון לציון, וכן נגד היועצת המשפטית של עיריית ראשון לציון.

במשטרה מציינים, כי ממצאי החקירה מבססים חשד לכך שעו"ד בר פעל בניגוד עניינים במסגרת תפקידו כיועץ משפטי חיצוני המספק שירותים לעיריית ראשל"צ, לוועדות העיריה ולמשרדי העירייה השונים, בכך שייצג כעו"ד פרטי קבלנים ויזמים אשר ענייניהם נדונו בוועדות אלה.

ממצאי החקירה מעלים כי עו"ד בר קיבל שוחד מיזם נדל"ן ומקבלנים שזכו במסגרת מכרז בפרויקטים לבניה בעיר, זאת בתמורה לכך שפעל מתוקף תפקידו על מנת לקדם את בקשותיהם להקלות בוועדה לתכנון ובניה, להקלות בתשלומי מסים והיטלים וכיו"ב.

במסגרת החקירה נחקרה באזהרה גם היועצת המשפטית של עיריית ראשל"צ, בחשד שידעה על ניגוד העניינים הנוגע לעו"ד בר, לא מנעה את מעורבותו בהליכים הרלוונטיים ואף סייעה לו.

בסיום החקירה אימץ ראש אגף המודיעין והחקירות במשטרה את המלצת צוות החקירה ומפקד יחידת להב 433 כי בהקשר זה התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות קבלת שוחד על ידי עו"ד רועי בר וכן כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות מתן שוחד על ידי חלק מהקבלנים. כמו כן אימץ ראש אגף המודיעין והחקירות במשטרה את עמדת היחידה, כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים על ידי היועצת המשפטית של העירייה.

במשטרה נחקרה פרשה נוספת, הנוגעת לפעילותו של עו"ד בר עבור עיריית רחובות. במשטרה מציינים כי ממצאי החקירה מבססים חשד, כי במסגרת תפקידו כיועץ משפטי חיצוני המספק שירות לעיריית רחובות, פעל עו"ד בר על מנת לקדם הליכים בוועדה לתכנון ובניה בעיר עבור קבוצת קבלנים המצויים עמו בקרבה משפחתית ובקשר עסקי.

ממצאי החקירה העלו כי לאחר שאותם קבלנים מקורבים זכו במסגרת מכרז בבניית פרויקט בעיר, היה עו"ד בר מעורב במו"מ שקיימו מול העירייה בהקשר לפרויקט והשתתף בהליכים הנוגעים להם, זאת תוך ניגוד עניינים והסתרת הקשר האישי והעסקי עמם בפני חלק מהגורמים בעירייה.

במסגרת החקירה נחקר באזהרה ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה, לאור חשד כי ידע על ניגוד העניינים הנוגע לעו"ד בר ולקבלנים שבנו בעירו ואף כי פעל לשיבוש חקירת המשטרה בעניין.

כמו כן נחקרה באזהרה היועצת המשפטית של עיריית רחובות, בחשד לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים, לאור חשד כי ידעה על ניגוד העניינים בנוגע לעו"ד בר בהקשר לקבלנים הרלוונטיים ולא מנעה את מעורבותו בהליכים הנוגעים להם.

ראש אגף המודיעין והחקירות במשטרה אימץ את המלצת צוות החקירה ומפקד היחידה לפיה גם בפרשה זו התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים על ידי עו"ד רועי בר ועו"ד נוספת ממשרדו וכן כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה על ידי הקבלנים המקורבים.

מנגד אימץ ראש אגף המודיעין והחקירות במשטרה את עמדת היחידה כי לא התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע העבירות בהן נחשדו ראש עיריית רחובות והיועצת המשפטית של העירייה.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אשר ליוותה את החקירה.