"מה אומרים לאבא שנקטף טרם זמנו?"

דוד בר קפרא הי"ד שנרצח בשפלה הובא למנוחות ברחובות. בנו, אליה, ספד: "איחרת לחתונת בתך בגלל שיעור דף יומי, במוות ארור נלקחת".

חזקי ברוך, רחובות , ח' בתמוז תשע"ה | עודכן: 19:22

הלווית דוד בר קפרא
הלווית דוד בר קפרא
צילום: חזקי עזרא

דוד בר קפרא הי"ד, החקלאי שנרצח אתמול (רביעי) בשדה חקלאי בשפלה, הובא למנוחות הערב (חמישי) בבית העלמין ברחובות.

מאות בני אדם משתתפים בהלוויה, בהם שר הדתות דוד אזולאי, סגן שר הביטחון הרב אלי הן דהן, חברי הכנסת ינון מגל ובצלאל סמוטריץ' וחברי הכנסת לשעבר שולי מועלם ויוני שטבון.

בנו של בר קפרא, אליה, ספד לו. "אבא היקר, מה אומרים לאבא שנקטף טרם זמנו? איחרת לחתונה של בתך בגלל שיעור הדף יומי. במוות ארור נלקחת. אני מאמין במשטרת ישראל שיעשו עבודת נאמנה. לא אנוח עד שיבואו רוצחיך לדין".

"אבא היקר, טבעית הדרך שבן קובר אבא... אבל זו אינה הדרך כאן", אמר הבן הנוסף דניאל. "הרצח של בני העוולה ייחקק בלבנו לעד. הלכת לעולמך בין הגפנים והטנדר שכל כך אהבת".

רבה של העיר רחובות, הרב שמחה הכהן קוק, אמר כי "ביום שישי שעבר היה יום הזיכרון של שלושת החטופים שנחטפו על ידי בני עוולה ולא ידענו מה עלה בגורלם. עד מתי המרצחים האלה שופכים את דמו של ישראל?"

"לקחו בלוקים ורוצצו את גולגלתו. ה' נקום את דם עם ישראל... דמנו לא הפקר. דמם של הרוצחים הפקר", הוסיף הרב הכהן קוק.

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, ספד גם הוא ואמר כי "המנוח קבע ואהב את התורה ובכל פעם שיכל ללמוד למד. הקפיד לא לדבר בתפילה. זכה לבנים יראי שמים ושומרי תורה ומצוות. הנפטר נרצח בגלל היותו יהודי ועל קידוש השם. עסק ביישוב ארץ ישראל ועשה יינות וקידש עצמו על ארץ ישראל".

שר הדתות אזולאי אמר בהלוויה, "בלב ליבה של הארץ שכל כך אהבת באו גויים ושפכו את דמך. לא רצינו שכך תחזור הביתה. אני עומד כאן בלב שבור. ממשלת ישראל שאני מייצג אותה שותפה לכאב. המנוח נרצח בדם קר בגלל שהוא יהודי. נרצח באכזריות. שנאת יהודים לשמה. מכים בנו בכל מקום בו אנחנו מקיימים חיים יהודיים - בפדיה או בירושלים, בתל אביב או בטולוז".

"מדובר באנטישמיות ולא משנה אם היא חדשה או ישנה", הוסיף השר. "עלינו מנהיגי המדינה לנקוט ביד קשה להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל. לא יכול להיות ש-70 שנה יהודים יפחדו לצעוד בארץ שלהם. אי אפשר להתעלם או להתנהג בסלחנות כלפי אנטישמיות ברורה".

השר אורי אריאל אמר כי "במדינת ישראל החופשית לא נסכים למציאות שבה רוצחים חקלאי. לא יכול להיות שבישראל ירצחו יהודי כי הוא יהודי. אסור לנו להסכים ששועלים ילכו בהר הבית. מי שמאפשר מציאות כזאת, לא עלינו, מביא עלינו אסונות כאלו.

"מדינת ישראל צריכה לפעול", קרא אריאל. "הקם להורגך השכם להורגו. צה"ל צריך לפגוע במחבלים לפני שהם פועלים. לא אנחנו נלך לבתי הקברות - שהם ילכו לבתי הקברות. יש שחושבים שצריך לתת לפראי האדם הקלות... אנחנו אומרים די".טוען....