אברך. טייס.

ב' סיים מסלול ישיבת הסדר אך הבהיר לבני משפחתו: "אם יש לי יכולת להגיע לתפקיד הנשאף, לא אעזוב". הערב הוא קיבל את כנפי הטיס.

רעות הדר , ח' בתמוז תשע"ה

התרגשות רבה אפפה את בני משפחתו וחבריו של ב', אברך, בוגר ישיבת תורה בציון בירושלים, בעת שענדו לו הערב (חמישי) את כנפי הטיס.

בין בוגרי קורס טיס 170, נמצא ב', אברך נשוי ובן תורה, שמוכיח כי באמצעות כוח רצון, אמת פנימית ועקביות, השמים יהיו הגבול.

ב' סיים חמש שנים במסלול הסדר במהלכן שירת כלוחם בשריון. אבל למרות השירות המשמעותי, בער בו חלום פנימי, להגביה עוף, להמריא מעל החיים השוטפים ולהיות טייס.

"אם יש לי יכולת להגיע לתפקיד הנשאף", אמר ב' למשפחתו, "אעזוב כעת?". ב' התייעץ עם ראש הישיבה שלו ויחד החליטו להתגייס לקורס. הקורס, בין שישה שלבים היתה הזדמנות ללוות את הסייפא בספרא. בכל שלב סיים ב' את אחד מסדרי המשנה ובסוף השבוע, עם קבלת הכנפיים ערך סיום של הש"ס כולו.

"ב' הוא בחור צנוע, עדין, ירא שמים ובעל מידות טובות", מספר הרב יצחק נרי-ה שליווה אותו מקרוב, "למרות שיכול היה להשתחרר, בחר לשאת על גבו את עולו האהוב של השירות בחיל האוויר". גם נשיא המדינה התייחס בדבריו לאברך הטייס, וגילה כי ריגש אותו במיוחד סגן ב', ש"סיים לימודים בישיבה ואז התגייס".

בשבוע שעבר, איפשר מפקד החיל לבוגרים להזמין לטקס מסדר הכנפיים אנשים שהשפיעו עליהם וסייעו להם לעבור את התהליך המפרך בדרך לכנפיים, ולהוקיר להם תודה על התמיכה לאורך כל הדרך. הרב יצחק נריה פגש את מפקד חיל האוויר, שם אמר למפקד החיל כי את ההוקרה האמיתית ראוי לתת להודיה, רעיית הטייס החדש.