רביבי: בשורה לתושבי יהודה ושומרון

ראש מועצת אפרת מברך על הצעת החוק שאושרה בועדת השרים לענייני חקיקה נגד אפליית תושבי יו"ש, "התושבים היו נתקלים בחברות אטומות".

אורנית עצר , י"א בתמוז תשע"ה

מוכן לדבר. רביבי
מוכן לדבר. רביבי
מועצת אפרת
ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, בירך היום (ראשון) על אישור הצעת החוק בוועדת השרים לענייני חקיקה לפיה חברות שלא יסכימו להגיע ליהודה ושומרון יפצו את התושב ב-10,000 ש"ח.

"הצעת החוק שעברה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה היא בשורה לתושבי יהודה ושומרון", הדגיש רביבי.

"במשך השנים שמענו לא מעט אפליות כלפי קבוצת אוכלוסייה זו המשרתת בצבא בשירות משמעותי מגיעה לתפקידי קצונה, משלמת מיסים ותורמת למדינה הן חברתית והן וכלכלית. אך כאשר אותה קבוצת תושבים הייתה צריכה תיקון למכונת הכביסה או הובלה של מקרר היא הייתה נתקלת בחברות אטומות שלא היו מוכנות להגיע לחבל ארץ זה", הסביר ראש מועצת אפרת.

"אנחנו באפרת שמחים שהצעת החוק הזו אושרה. לא ייתכן שתושבי אפרת, בית אל וקרית ארבע יזכו ליחס אחד מאותן חברות ותושבי תל אביב חולון וכפר שמריהו יזכו ליחס אחר,טוב יותר. אני מבקש לברך את חבר הכנסת ינון מגל שהעלה את הצעת החוק החשובה הזו", הוסיף. 

ההצעה מבקשת לחייב בתי עסק וחברות לציין מראש במידה ואינם מספקים שירות ללקוחות באזור מגורים מסויים. על פי הצעת החוק, בית עסק שלא יודיע מראש כנדרש, יחוייב בהחזר מלא ללקוח בגין החוזה עליו הוא חתום, כמו כן, יחויב בעל העסק בפיצוי על סך של 10,000 ש"ח ללא צורך בהוכחת נזק.

בנוסף, מעתה בתי עסק לא יוכלו להפלות אנשים על פי מקום מגוריהם במקום העסק, כך לדוגמא תאסר סלקציה במועדונים רק על פי מקום המגורים וכדומה.

הצעת החוק זכתה להסכמה רחבה עם המשרדים הרלוונטיים ולכן צפויה לעבור.