'חופש גדול' למחבלים

בארגון "אלמגור" תוקפים את הכוונה המסתמנת לשחרר את העציר המנהלי שייח חאדר עדנאן השובת רעב כבר 55 יום ומצבו מוגדר קשה.

ידידיה בן אור , י"ב בתמוז תשע"ה

ישתחרר? הפגנה לשחרור עדנאן
ישתחרר? הפגנה לשחרור עדנאן
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בארגון נפגעי הטרור אלמגור מותחים הבוקר (שני) ביקורת חריפה על הכוונה המסתמנת לשחרר בקרוב את העציר המנהלי שייח חאדר עדנאן, מבכירי הג'יהאד האיסלאמי.

נזכיר כי עדנאן שובת רעב מזה 55 יום ומצבו מוגדר קשה. על פי דיווח הלילה ברשת "פלסטין היום" ישוחרר עדנאן ככל הנראה ב-12 ביולי, ותינתן התחייבות ישראלית שלא לעצור אותו שוב במעצר מנהלי.

באלמגור אומרים הבוקר, כי "ההחלטה לשחרר את פעיל גי'האד ביחד עם עוד פעיל מרכזי שנעצרו לפני שנה בעקבות חטיפתם ורציחתם של שלשת הנערים, מבשרת ש"החופש הגדול" הגיע גם למחבלים".

יו"ר הארגון, מאיר אינדור, הוסיף כי "מדובר ב'מאסטרים' של טרור, כאלה שעסקו בהסתה לטרור ובסיוע להקמת רשתות טרור. הם נידונו בעבר למאסר וחזרו לפעילות טרור. השב"כ עצר אותם הפעם למעצר מנהלתי ולא להביאם למשפט כדי לא לחשוף ולסכן את מקורות המידע".

לדבריו, "המניעים למעצרים עברו בדיקה של המערכת המשפטית הבכירה. עדיף היה אפילו להניח להם למות בכבוד כפי שנהגה מרגרט תאצ'ר באנגליה מלאפשר להם את סיכון הציבור".

אינדור הוסיף, כי "ההחלטה להיכנע לשביתה והלחצים תגרום לגל של שביתות רעב ולשחרור עוד פעילי טרור מרכזיים בעלי מסוכנות גבוהה".