הרב שהורחק מעירו נעצר בדרכו לנתב"ג

הרב המוכר מצפת, אשר הורחק מעירו בשל תלונות שהוגשו נגדו נעצר הלילה בדרכו לנמל התעופה בן גוריון. הרב הורחק לאחרונה מעירו.

אורנית עצר , ט"ו בתמוז תשע"ה

נעצר בדרכו לנתב"ג
נעצר בדרכו לנתב"ג
צילום: פלאש 90

הרב המוכר מצפת, אשר הורחק מעירו בשל תלונות שהוגשו נגדו נעצר הלילה (חמישי) בדרכו לנמל התעופה בן גוריון. הוא הועבר לחקירה ביחידת ההונאה של משטרת המחוז הצפוני ויובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו.

הרב העומד בראש ישיבה, נענה לאחרונה לדרישתם של שורת רבנים והרחיק את עצמו מעמידה בראשות הישיבה אותה הקים והמוסדות המסונפים אליה.

הרב שעמד גם בראש קהילה במקום הרחיק את עצמו מהעיר וזאת לפי דרישת הרבנים.

צוות רבנים בראשות הרב שמואל אליהו הרב אברהם אנגל והרב גד כהן הוא אשר ישב ובדק את התלונות שהגיעו לאחרונה על הרב בנושא טוהר המידות.

בהתייעצות עם גורמים נוספים ועם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, התבקש הרב להשעות את עצמו, והוא אכן השעה את עצמו מידית מעבודתו כראש ישיבה. נאסר עליו כל מגע עם ציבור, תלמידים ואנשים. כמו כן בהסכמתו הוא עזב את העיר בה הוא מתגורר עד לבירור העובדות, לשון הודעת הרבנים.

הרב הכחיש את כל הטענות ומטעמו נמסרה ההודעה הבאה, "הרב מכחיש את כל הפרסומים בעניין הנשים וטוהר המידות שנקשרו בשמו. הרב מבקש למסור כי לא היו דברים מעולם וכי מעולם לא עשה דבר מהדברים שכביכול מיוחסים לו. לפני מספר ימים הרב לא חש בטוב, עבר במפתיע צינתור בליבו ומאז נמצא במנוחה מוחלטת עקב חולשה קיצונית בעקבות הפעולה הרפואית והממצאים הרפואיים שהתגלו, עד כדי חוסר יכולת לדבר. הרב ימסור בשמחה את גרסתו להאשמות שמטיחים בו מיד כשיתאושש".