הרב אליהו על פרשת הרב מהצפון: מגה פיגוע

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, מבהיר: הרב שנעצר היום הודה בפני ובפני חברי הרבנים במעשים שעשה.

ידידיה בן אור , ט"ו בתמוז תשע"ה

היועמ"ש פנה. הרב אליהו
היועמ"ש פנה. הרב אליהו
פלאש 90

רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, אשר היה זה שחשף את פרשת הרב מהצפון שפגע בנשים, סיפר היום בראיון לגלי צה"ל על הפרשה.

הרב אליהו ציין, כי הפרשה התפוצצה כבר לפני שבועיים, אולם לקח זמן עד שכמה מהנשים החליטו שהן מסוגלות להתלונן, "לוקח זמן לנשים להבין שהוא הרשע והן הצדיקות. יש תופעה שנשים לוקחות את האשמה על עצמן. זה לא פשוט בכלל". 

בראיון ציין הרב אליהו, כי יש עוד מתלוננות פוטנציאליות שטרם הגיעו למשטרה, "יש עוד מתלוננות שצריכות לקבל אומץ כדי להתלונן. נכון שהאמיצה הראשונה כבר פתחה להן את השער, אבל עדיין צריך אומץ ללכת למשטרה ולהתלונן".

הרב אליהו סיפר כי ברגע ששמע את דבריהן של הנשים הבין שמדובר בסיפור אמיתי, "יש מושג שניקרא - ניכרים דברי אמת". לדבריו, עוד באותו יום קראו הרבנים לרב המדובר ועימתו אותו עם החשדות, "הוא הודה בפנינו בכל המעשים. נכון שעכשיו הוא מכחיש אבל הוא הודה בכך".

בהמשך הסביר הרב אליהו כי ביקש מהנשים להתלונן במשטרה ואף עודד אותן לכך, אולם לא יכול היה לעשות דבר בעצמו, "דיברתי על הנושא עם מפקד משטרת צפת. עד שהאישה לא מגישה תלונה בעצמה אין לזה שום ערך, מדובר בנשים בוגרות". 

לאחר שנשאל הרב אליהו לתחושותיו בעקבות חשיפת הפרשה, הוא הגדיר את האירוע כולו "מגה פיגוע", והוסיף "כך אני רואה את זה בעיני, לא ראיתי מעולם דבר כזה".

הרב אליהו ציין כי התחושה האישית שלו קשה מאוד, מאחר שהכיר היטב את הרב המדובר, "יש תחושה כזו ש'אולי נחפה עליו', 'זה חילול ה'', אולי נסגור את זה בפנים', וצריך לעבור איזה תהליך נפשי בשביל להבין שזה לא נכון, שיש כאן נשים שנפגעו ולהן צריך לדאוג".

בעקבות המעצר אומר הרב אליהו, כי "זה מצד אחד תחושה שהצדק הולך להיעשות, מצד שני אתה בוכה על המשפחה שלו, על האישה והילדים שלא אשמים בכלום, כולם אנשים טובים".