כל טיפה של נחמה מחזקת

נשיא המדינה ביקר היום (ראשון) בישוב כוכב השחר - שם יושבת שבעה משפחת רוזנפלד על בנה מלאכי הי"ד אשר נרצח בדרכו לביתו בשבוע שעבר.

עוזי ברוך , י"ח בתמוז תשע"ה | עודכן: 22:36

משפחת רוזנפלד
משפחת רוזנפלד
צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך היום (שני) ביקור תנחומים בישוב כוכב השחר שם יושבת שבעה משפחת רוזנפלד על בנה מלאכי הי"ד אשר נרצח בדרכו לביתו בשבוע שעבר.

"הבן שלי רק רצה לשחק כדורסל ולנצח, לחזור ולספר לי על האסטרטגיה במשחק", סיפר לנשיא אביו של מלאכי, אליעזר. הנשיא שמע מהוריו של מלאכי על האיש המיוחד שהיה ועל מגוון התחומים בהם הצטיין כשלמד בשלוש השנים האחרונות בתכנית המצטיינים לפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה של האוניברסיטה העברית.

"החוסר הגדול פה בבית יהיה מול אחיו ואחיותיו", אמרה לנשיא אם המשפחה, שרה. "באותה מידה, הוא יחסר לנו כהורים. תמיד ידעתי שאפשר לשתף את מלאכי, להתייעץ איתו. הוא ידע להגיע לנסתרות הנפש של כל אחד מהילדים ולהיות מעורב בכל הפנים של חיינו".

"כשמלאכי יצא לעולם הייתה בו כזו מתיקות והבנו מיד כמה השם שלו הולם אותו", סיפרו הוריו בכאב.

"ההחלטה שלכם לתרום את אבריו היא דוגמא ומופת לתעצומות הנפש המיוחדות שלכם ואת גיבורת אמת", אמר הנשיא לשרה האם. היא בתגובה ענתה לנשיא, "אם משהו יכול לצאת מהחידלון הנורא הזה ומהמוות הסופי הזה, לא היה לנו ספק שעלינו לעשותו".

הנשיא, אשר לווה על ידי מנכ״ל בית הנשיא הראל טובי, שמע מהמשפחה ששכלה בעבר גם את אחיו הגדול של מלאכי, יצחק ז״ל, על כאב האובדן ועל ההתמודדות הקשה, "אני יודע שהאל ינחם אותנו וכי ליד בור עמוק גדל הר גבוה. אנחנו נמצא את הדרך להמשיך את החיים. כשהמכתש הגדול נפער נראה שאין אפשרות לנחם אבל זה לא ככה, כל טיפה של נחמה מחזקת".

הנשיא אימץ את אליעזר ובניו לליבו ואמר, "לב כולנו אתכם כאן ואני מתפלל שנהיה כאן לצידכם בעוד הרבה שמחות שממתינות במעלה הדרך. ימי האבל הם ימים עמוקים מאוד שיש בהם גם עצמה של 'התנערי, מעפר קומי', ואנחנו כאן ללוות אתכם בקושי העצום הזה".