שקד ביקרה במפתיע באולם המעצרים

"נוכחתי לראות את שידעתי - השופטים שלנו עושים עבודה מקצועית ביותר", אמרה השרה שקד לאחר ביקורה בבתי המשפט בת"א ובראשון לציון.

אורלי הררי , כ' בתמוז תשע"ה

השרה שקד וח"כ סויד
השרה שקד וח"כ סויד
צילום: דוברות שרת המשפטים

שרת המשפטים איילת שקד וח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני) ערכו היום (שלישי) סיורי פתע בבתי המשפט השלום בתל אביב יפו ובראשון לציון.

הסיורים לא תואמו מראש ונועדו על מנת לבחון את אולמות המעצרים בהם מתנהלים מעצרי הימים ומעצרים עד תום ההליכים.

"נוכחתי לראות את שידעתי", אמרה השרה שקד לאחר ביקורה, "השופטים שלנו עושים עבודה מקצועית ביותר. ניתן היה לראות כי הם קשובים לצדדים השונים במשפט, בעלי סבלנות רבה וכי התיקים מתנהלים ביעילות. כמובן שתמיד קיים מקום לשיפור".

"בימים אלו אני מגבשת רפורמה כוללת שמטרתה להיטיב עם השירות הניתן לאזרח ולהגברת היעילות וההקלה על העומס בבתי המשפט", הוסיפה שקד.

ח"כ סויד אמרה לאחר הביקור כי מערכת בתי המשפט, שוטרים, סנגורים ותובעים מתנהלים במציאות בלתי אפשרית של עומס. "לא ניתן להבין זאת עד שלא חווים זאת בפועל. זו הייתה מטרתו של הסיור". 

"רק אתמול נערכה הלווייתו של אפי ברכה ז"ל אשר לא עמד במסכת ההכפשות אותה ספג. שופטים, אנשי ציבור, ואזרחים מן השורה מצויים היום במציאות של אלימות מילולית והכפשות שאין להם יכולת להתמודד עימם. המערכות חייבות למנוע את מקרה ההתאבדות הבא. אם משהוא במשטרת ישראל היה מלווה ותומך באפי ברכה יתכן ולא היה מתאבד".

לדבריה "היום, כאשר כיכר העיר היא הזירה האינטרנטית, ולא בתי משפט, מוסדות המדינה חייבים לפתח מערך של ליווי על מנת לאתר מצוקות נפשיות מראש ולא בדיעבד".