"להילחם בישראל, דווקא בימי הרמדאן"

בעוד המשא ומתן עם המעצמות נמשך, נשיא איראן מסית נגד ישראל. במערכת המדינית אומרים לערוץ 7: האמריקנים צריכים להתעורר

ניצן קידר , כ"ב בתמוז תשע"ה

כשהטוב הופך לרכרוכי או אז הרע מתגבר ומשתלט. נשיא איראן חסן רוחאני
כשהטוב הופך לרכרוכי או אז הרע מתגבר ומשתלט. נשיא איראן חסן רוחאני
רויטרס

נשיא איראן, חסן רוחאני, אמנם עסוק, כביכול, במגעים עם המעצמות, אבל במהלך היום הוא קרא לאזרחי ארצו להצטרף אליו בדרישה לתמוך הפלסטינים ובמאמציהם "להשיב את השטחים השייכים להם בישראל".

בעוד מנהלי המשא ומתן מטעמו עסוקים עמוק בניסיונות הנואשים להגיע להסכמות בנושא הגרעין, רוחאני ניצל אירועי לציון השבוע האחרון של חודש הרמאדן, וקרא לכל האומה האסלאמית להתאחד תחת מטרה משותפת: שנאת ישראל.

"האומה האסלאמית חייבת להמשיך ולזעוק כל הזמן נגד הציונות, ונגד הכיבוש של פלסטין", טען רוחאני, ולמי שחשב שהמשטר באיראן ינסה להסוות את ההתבטאות, משרד החוץ בטהרן דווקא ניסה להעצים אותה.

בהודעה רשמית שפירסם המרד נאמר כי "דווקא בימי הרמאדן יש להגיע למטרה של השתלטות מחדש על ירושלים, ולהתעמת עם המשטר הציוני. ההתנגדות האלימה היא הדרך היחידה לקבל בחזרה את מה ששייך לפלסטינים", לשון הודעת האיראנים.

בכיר איראני הוסיף כי ברור ש"שלום ושלווה לא ישררו במזרח התיכון, עד שהעם הפלסטיני יקבל את כל זכויותיו".

במערכת המדינית אומרים הלילה לערוץ 7 כי הנאום של רוחאני צריך להדליק נורה אדומה נוספת אצל מנהלי המשא ומתן בנוגע לגרעין האיראני. "איראן ממשיכה להסית נגד ישראל, ואין לה שום כוונה לסור מדרך הטרור שלה. ברור לגמרי שהממשל בטהרן מתכוון להמשיך ולפתח נשק גרעיני במטרה לאיים על ישראל ועל המזרח התיכון כולו. על האמריקנים להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי".