ליברמן: לא ידעתי על הישראלים שבידי חמאס

"גם בתור שר חוץ וחבר קבינט לא עודכנו בפרשה", אמר ליברמן שסייר היום עם חברי סיעתו סמוך לגבול הצפון.

יוני קמפינסקי , כ"ב בתמוז תשע"ה

ליברמן בגבול הצפון
ליברמן בגבול הצפון
צילום: דוברות

ליברמן במשגב עם

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, סייר היום (חמישי) עם חברי סיעתו בגבול הצפון, ובהצהרה לתקשורת סיפר כי הופתע מהפרסום על כך שאברהם מנגיסטו ואזרח ישראלי נוסף מוחזקים בידי חמאס ברצועת עזה.

"גם בתור שר חוץ וחבר קבינט לא עודכנו בפרשה", אמר ליברמן. "אני חושש שזה מעיד כי הלקחים ממקרים קודמים לא נלמדו".

"מאז עסקת ג'יבריל שילמנו מחירים גבוהים ובלתי הגיוניים. אני מקווה שמקבלי ההחלטות במקרה זה יפעלו על פי החלטות ועדת שמגר שהממשלה עצמה מינתה", הוסיף.

אחיו של מנגיסטו מסר בצהריים הצהרה קצרה לעיתונאים, בה ציין כי "מדובר במקרה הומניטרי קשה, כי אחי אינו נמצא בקו הבריאות. בשמי ובשם משפחתי אני ממבקש ממשלת ישראל לעשות הכול כדי להשיב את אחי הביתה בשלום".

האח פנה בדבריו גם לקהילה הבין-לאומית בבקשה לסייע בשחרורו של אחיו מידי חמאס וכן ביקש באופן ישיר מחמאס לשחרר את אחיו.

האח הדגיש כי "החלטנו אני ומשפחתי לנהוג באיפוק ואנחנו מבקשים מהציבור הישראלי לנהוג באיפוק. אנחנו נודיע על המשך דרכנו בימים הקרובים".

הבוקר הותר לפרסום כי חמאס בעזה מחזיק בשני אזרחים ישראלים שחצו את הגבול מרצונם לרצועת עזה. אחד מהם, אברהם מנגיסטו, תושב אשקלון כבן 28, יצא מבית אמו בעיר לפני כ-10 חודשים והחל לצעוד לאורך חוף הים לכיוון דרום.

כשהגיע לגבול עם רצועת עזה עקף את המכשול הצבאי ונכנס לשטח שבשליטת חמאס. האיש ככל הנראה לוקה בנפשו וגם קודם לכן היו מקרים שבהם נעדר מביתו כמה ימים. חמאס מחזיק גם בבדואי אזרח ישראל ששמו נאסר לפרסום. במערכת הביטחון אומרים כי הוא חצה את הגבול לרצועה כמה פעמים בעבר.

מתאם הפעולות בשטחים, האלוף יואב פולי מרדכי, מסר כי לפי המידע שבידי מערכת הביטחון, מנגיסטו מוחזק בידי חמאס. לדבריו, ישראל פנתה לגורמים בין-לאומיים ואזוריים לברר את מצבו ולשחררו לאלתר.