ייאסר העישון בגני שעשועים לילדים?

ועדת השרים לחקיקה תדון בהצעת ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) המבקשת לאסור עישון בגני שעשועים ציבוריים לילדים ובכניסות לגני הילדים.

עדו בן פורת , כ"ב בתמוז תשע"ה

גן משחקים. אילוסטרציה
גן משחקים. אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת החוק של ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד), המבקשת לאסור עישון בגני שעשועים ציבוריים לילדים ובכניסות לגני ילדים.

הצעת התיקון לחוק מבקשת להוסיף את גני השעשועים הציבוריים לרשימת המקומות שבהם נאסר העישון, וכן לשמור מרחק של 10 מטרים מהכניסה לגני הילדים, ללא עישון.

"מטרת החוק היא להגן על ילדים מפני נזקי העישון, בסביבה בה הם נמצאים ברוב שעות היום", הסביר ח"כ רזבוזוב. "נזקי העישון הפסיבי של ילדים ידועים לכולם, אבל בכל זאת ישנה תופעה פסולה של התעלמות מהילדים הקטנים.

"לילד בגיל צעיר אין את היכולת לעבור מקום, לזוז מהמעשנים סביבו או לבקש מאותו מעשן לא לעשן לידו, ולכן יש צורך בתיקון חקיקה זה. הצעת החוק מקבלת תמיכה רחבה מאוד בקרב הורים לילדים וגורמי רפואה ואני בטוח שחברי ועדת השרים יראו גם הם את הצורך באישורו", הדגיש.

התיקון לחוק שנכתב בשיתוף ההסתדרות הרפואית, אמור להפחית גם את השלכת בדלי הסיגריות על הרצפה באותם מקומות ציבוריים המשמשים ילדים, ובכך תקטן סכנה חמורה נוספת לבריאות הילדים. על פי נתוני משרד הבריאות - בשנת 2011 הגיעו 64 ילדים לבתי חולים אחרי בליעה של בדלי סיגריות בגני משחקים או בבית.

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, הוסיף כי "אנשים שוכחים שיש להם אחריות לגבי הסובבים אותם והם מעשנים בנוכחות ילדים. כבר הוכח מעבר לכל ספק שעישון פאסיבי הינו עישון מזיק ובמיוחד, מסוכן לילדים שהריאות שלהם לא התפתחו מספיק והעישון הפאסיבי גורם להם נזק".