לילה של פינוי, אבל לא נוותר

פעיל הימין וממקימי המאחז 'מלאכי השלום', מאיר ברטלר מספר בראיון לערוץ 7 על הלילה של הפינוי והכוונה לבנות מחדש את המאחז. צפו.

חזקי ברוך , כ"ב בתמוז תשע"ה

מאיר ברטלר
מאיר ברטלר
צילום: ערוץ 7

פעיל הימין מאיר ברטלר, ממקימי המאחז 'מלאכי השלום', מספר לערוץ 7 על הלילה הקשה של הפינוי.

"המאחז הוקם לפני שבוע לזכר מלאכי רוזנפלד ושולי הר מלך הי"ד שנרצחו כאן באזור. ישוב במקום הזה יחזיר את הביטחון לאזור, יחזק את התיישבות ויממש החלטת ממשלה משנת 1979 להקים כאן ישוב יהודי בשל החשיבות האסטרטגית של המקום".

הוא סיפר כי "כוחות משטרה וצבא פרצו לכאן כאילו מדובר בבית של מחבלים. חבל מאוד שבמקום למצוא את המחבלים שרצחו את מלאכי רוזנפלד באים לפנות בכוח ובאלימות יהודים שבאו לבנות ישוב בארץ ישראל.

"המציאות הזאת של פגיעה בהתיישבות שוב ושוב חייבת להשתנות", דורש ברטלר. "אני דורש מהנציגים שלנו בבית היהודי, בליכוד ובשאר המפלגות - אל תעמדו מנגד גירוש יהודים. לא יכול להיות שביום זו ממשלת ימין ובלילה הממשלה מפנה יהודים''.

ברטלר מספר כי בשבת האחרונה התקיימו במאחז תפילות ושיעורים עם עשרות אנשים. "הישוב כאן ישמור על הרצף מהנהר הירדן ועד הים", אומר ברטלר, "התיישבות כאן היא חלק מתוכנית אלון, חלק מתוכנית ארבע אצבעות כדי לשמור על הרצף. היום יש פה מערב פרוע ואין לי ספק שאחיזה כאן תביא ביטחון.

"אני בטוח ששר הביטחון וגם ראש הממשלה מבינים זאת. אנחנו נמשיך ונזקוף קומה ונממש כאן את האחיזה עד שבאמת נראה את האזור הזה מתפתח כמו ישובים אחרים ביהודה ושומרון", הבטיח ברטלר.טוען....