נתניהו ייפגש בשבוע הבא עם משפחת מנגיסטו

הביקורת על ראש הממשלה, לאחר פרסום הסרטון בו נראה נציגו מאיים על בני משפחתו של הנעדר, הביאה אותו לגנות את הדברים ולהזמינם למפגש.

ניצן קידר , כ"ג בתמוז תשע"ה

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
חיים צח, לע''מ

הביקורת הציבורית עשתה את שלה: עשרה חודשים אחרי שחצה את הגבול לעזה, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור להיוועד בתחילת השבוע הבא לראשונה, עם בני משפחתו של אברה מנגיסטו.

הפגישה נקבעה על ידי לשכתו של נתניהו אמש והיתה אמורה להתקיים היום בשעות הצהריים, אך בשל בקשה מצד משפחתו של מנגיסטו, היא נדחתה.

זאת לאחר פרסום הקלטה של שיחה שערך עימם נציגו לענייני הנעדרים, ליאור לוטן ובה הוא נשמע מזהיר את בני המשפחה  לבל יאשימו את נתניהו במצבו של יקירם.

נתניהו גם דרש מלוטן להתנצל לאחר פרסום ההקלטה, והנציג שוחח עם משפחתו של הנעדר והתנצל בפניהם, כלשונו "על תוכן וסגנון חלק מהדברים שנאמרו במהלך שיחה ארוכה". הוא גם הצהיר על מחויבותו להמשיך ולפעול להשבת מנגיסטו לביתו.

הבוקר מתברר שנתניהו, בניגוד לדברים שנמסרו אתמול, שוחח עם המשפחה בטלפון רק יום לפני פרסום הפרשה בתקשורת, ובמהלך עשרת החודשים בהם הושתק הנושא, לא יצר נתניהו קשר עם משפחתו של אברה מנגיסטו. בסביבתו של נתניהו הודו בשיחה עם ערוץ 7 כי נעשתה טעות בכך שלא דאגו ליצור קשר ישיר עם בני המשפחה בשלב מוקדם יותר.

במקביל נמשכת הסערה הפנימית, סביב העובדה שוועדת החוץ והביטחון וגם וועדת המשנה לעניינים מיוחדים לא עודכנו בזמן אמת, כמי שמפקחים על עבודת הרשות המבצעת.

לערוץ 7 נודע כי אחד מחברי הוועדה גילה במקרה את דבר הפרשה, והוועדה זימנה לשיחה קשה את ראש השב"כ יורם כהן, ולאחריה התקיים דיון על הכשלים שנפלו בקבלת ההחלטות, ובמניעת המידע מחברי הוועדה.