אשתו של ליאור לוטן: "עשו לו לינץ'"

רעייתו של נציג רה"מ לענייני שבויים ונעדרים יוצאה להגנת בעלה: "היית מפקד קשוח לרגע שמסביר מהם התנאים הנכונים להצלחת המשימה".

עדו בן פורת , כ"ג בתמוז תשע"ה

הפוסט של שלומית לוטן
הפוסט של שלומית לוטן
צילום מסך

רעייתו של נציג ראש הממשלה לענייני שבויים ונעדרים, אל''מ במיל' ליאור לוטן שניסה למנוע מבני משפחתו של הנעדר ברצועת עזה למתוח ביקורת על נתניהו, פרסמה סטטוס בפייסבוק בו הגנה על בעלה.

"היית מפקד קשוח לרגע שמסביר מה התנאים הנכונים להצלחת המשימה", כתבה רעייתו. "תפסו אותך ברגע של ריתחא והציגו אותו כחזות הכל. אנחנו יודעים את האמת ואת הסיפור המלא. וגם המשפחה של אברה יודעת את האמת.

"לא איימת, לא הזהרת, היית מפקד קשוח לרגע שמסביר מהם התנאים הנכונים להצלחת המשימה. הצגת את האמת שלך על המחיר של חשיפה, על מה שאתה קורא 'להדליק את האור''', הוסיפה שלומית לוטן.

לוטן סיפרה עוד כי כל הפגישות שקיים בעלה עם המשפחה היו על חשבון הזמן הפנוי שלו. "המשמעות של זה היא שבכל פעם שהוא נסע לבקר את המשפחות כדי לעדכן אותם במידע המודיעיני האחרון שיש בידיו ולעדכן על הפעולות והמאמצים שבפועל מתרחשים להשבת הבנים, הוא נסע בכל רחבי הארץ, במקום להיות בבית.

"בשנה האחרונה הוא עובד בשתי משרות מלאות במסירות מלאה לשתיהן", הוסיפה. "בתפקיד המתאם הוא רואה שליחות וכל המשפחה תומכת בו. אז כשהוא נסע עשרות פעמים למשפחות במהלך השנה, בערבים ובלילות, במקום לבוא הביתה ולהיות עם הילדים, תמכנו בו. כשהילדים שואלים איפה אבא, אני לא מהססת לומר שהוא בעבודה השניה שלו, החשובה והקדושה ביותר.

"הוא לא נוסע רק למשפחות אלא מקיים עשרות פגישות עם גורמים שונים על חשבון הזמן הפרטי שלו, בהתנדבות. אז הילדים בקושי ראו אותו השנה ויש לו רגשות אשמה על כך אבל המשימה מעל הכל''.