"אותם גורמים מעסקת שליט, מחממים מנועים"

יו"ר ארגון אלמגור מזהה "חגיגה תקשורתית" שתפעיל לחצים על הממשלה לשחרר שוב מחבלים, "אסור ליפול בפח הזה שוב".

בני טוקר , כ"ד בתמוז תשע"ה

מפגינים נגד שחרור מחבלים
מפגינים נגד שחרור מחבלים
יגאל דילמוני

יו"ר ארגון נפגעי הטרור אלמגור, סא"ל במיל' מאיר אינדור, מזהיר מפני אותם גורמים שפעלו מאחורי הקלעים קודם לעסקת שליט, שיפעלו שוב בפרשת אברהם מנגיסטו, המוחזק ככל הנראה בידי החמאס בעזה.

"לצערנו משוחררי עסקת שליט הביאו לרציחתו של הקצין מזרחי, ולרצח שלושת הנערים, אלה מחירים שאנחנו כל הזמן משלמים ואין התעשתות", אמר.

אינדור קורא לציבור להיות מוכן למאבק חדש, "בעסקת שליט הם הובילו קמפיין שקרא להחזיר את הילד של כולנו הביתה. ועכשיו אני מזהה שוב את אותם קווים שאמורים להדאיג אותנו. וזה צריך להדאיג את כל מי שחושש לביטחון מדינת ישראל. אלה אותם גורמים פוליטיים ועיתונאים עם השקפות מסוימות כולל עיתון מסוים שרוצים להרפות את העימות עם החמאס באמצעות שחרור מחבלים. הם כבר טורחים כמה שבועות לפוצץ את הפרשה ולהסית גורמים בעדה האתיופית ברגשות קיפוח, כאילו צבע העור הוא זה שמניע את מערכת הביטחון".

אינדור צופה שאותו ציר של יחצ"נים ועיתונאים מעסקת שליט יפעל גם כאן," הפעם הם מתחפשים בצורות אחרות, אבל הקו הוא אותו קו. והמחיר הכבד ידוע מראש, שילמנו מחירים כבדים בעסקת שליט וקודם לכן בכל העסקאות עד לעסקת גיבריל, צריכים למנוע את זה". 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אתמול (שישי) לבית משפחת מנגיסטו באשקלון. "באתי לפה להיות עם המשפחה. דיברנו על אברה. אנחנו עושים כל שביכולתנו להחזירו לארץ כפי שאנחנו נמצאים בקשר עם משפחה של ישראלי נוסף במטרה להחזירו".

עוד אמר נתניהו כי "אנחנו ניצבים מול אויב ציני מאוד ומאוד אכזר בדמות חמאס, שמתכחש לחובה ההומניטרית שלו להחזיר אזרחים תמימים בחזרה לארצם. לא נרפה ונעשה כל מה שצריך כדי להחזיר את האזרחים הללו לארצם".