הותר לפרסום:
נעצרו חשודים בהצתת הכנסייה

המשטרה והשב"כ עצרו הלילה שלושה חשודים במעורבות בהצתת הכנסייה "הלחם והדגים" לפני חודש.

אורלי הררי , כ"ה בתמוז תשע"ה

הכתובת על הכנסייה שהוצתה
הכתובת על הכנסייה שהוצתה
צילום: רויטרס

בפעילות משטרת מחוז ש"י היחידה לפשיעה לאומנית ושב"כ נעצרו הלילה (ראשון) שלושה חשודים בהצתת הכנסייה "הלחם והדגים" הסמוכה לכפר נחום לפני חודש. כך הותר לפרסום.

מהמשטרה נמסר כי "לאחר חקירה סמויה מאומצת ומקצועית שהחלה מיד ברגע הצתת הכנסייה ועד המעצרים הערב של המעורבים. מרגע זה החלה חקירה גלויה של היחידה לפשיעה לאומנית ושב"כ". צו איסור פרסום מוטל על החקירה. 

השלושה נמצאים תחת צו מניעת מפגש עם עו"ד ויובאו לבית משפט השלום בנצרת להארכת מעצר.

עורכי דינם של החשודים מטעם ארגון חוננו, עו"ד אהרון רוזה ועו"ד עדי קידר, הגישו עררים דחופים לבית משפט השלום והמחוזי בירושלים כנגד הצו החריג של מניעת המפגש עם עו"ד וכנגד עצם המעצר.

"אני שב ומוחה על השימוש הגורף בנושא איסור מפגש, אמצעי קשה ובלתי מידתי אשר מיועד לשבירת רוחם של נחקרים , וכאשר העבירה הביטחונית שמודבקת לחקירה היא מלאכותית", אמר עו"ד רוזה בתגובה למעצרם. 

בחוננו מציינים כי הצו החריג אשר מתיר למנוע מעצור מפגש עם עו"ד שמור לעבירות ביטחון חמורות בלבד ולא לעבירות רכוש כגון בתיק זה.

ההצתה התרחשה לפני כחודש. בשעת בוקר מוקדמת הוצתו חלקים מן הכנסייה, הנחשבת לאחד האתרים החשובים ביותר לדת הנוצרית. במקום הופיעה כתובת "והאלילים כרות יכרתו" הלקוח מתוך תפילת "עלינו לשבח". צוותי כיבוי אש השתלטו על הלהבות לפני שאלה הגיעו לחדר התפילה - אולם נזק כבד נגרם למחסן ספרים, לחדר אירוח ולאחד המשרדים.