אלביט תשדרג את מסוקי המשטרה

חברת אלביט היא הזוכה במכרז של המשרד לבט"פ לשדרוג מסוקי המשטרה, מה שיאפשר שילובם גם בכיבוי שריפות, הטסת כוחות חילוץ ועוד.

אורלי הררי , כ"ה בתמוז תשע"ה

מסוק משטרתי
מסוק משטרתי
חטיבת דובר המשטרה

חברת ''אלביט מערכות'' זכתה במכרז לשדרוג מסוקי המשטרה וכיבוי האש, שמטרתו הרחבת היכולות המבצעיות של היחידה האווירית, לרבות שילובם גם במשימות של הטסת כוחות, חילוץ, כיבוי ותחזוקת הכלים.

תהליך עבודת המטה במשרד לביטחון פנים כלל את אפיון הצרכים האופרטיביים, ומיון מוקדם של החברות אשר נדרשו לעמוד בתנאי סף מחמירים וזאת בהמשך להפקת הלקחים מאסון הכרמל. חברת MNS ליוותה את המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל במכרז. 

יו''ר וועדת המכרזים במשרד לביטחון הפנים, יואל לוי, הביע שביעות רצון משיתוף הפעולה עם משטרת ישראל. הוא הוסיף כי הוא סמוך ובטוח ש"ההתקשרות עם החברה הזוכה תהווה ציון דרך משמעותי בהתפתחות היחידה האווירית של משטרת ישראל".

מפקד היחידה האווירית של משטרת ישראל, נצ"מ ניר רוזנטל אמר כי "מדובר במהלך אסטרטגי אשר יקנה למסוקי המשטרה יכולות מבצעיות משופרות ויפתח תחומי פעילות אוויריים רבים וייחודיים".

המשרד לביטחון הפנים צופה כי תוך שנה וחצי יוחלפו ששת המסוקים הישנים של היחידה, כאשר הישן שבהם בן 31 שנים. המסוקים החדשים, בהם 2 דו-מנועיים יאפשרו תגובה מהירה, ועוצמתית בזמן מבצע. שדרוג היכולות, יאפשר כאמור להרחיב את תחומי האחריות והעשייה, ואף לאפשר למפקדי משטרה וכבאות להמריא במסוק אחד לשם הכוונה משותפת של הפעילות המבצעית מן האוויר.

המסוקים המשודרגים יהיו מסוגלים להטיל חומר מעכב בעירה מהאוויר במקומות ייחודיים. ההתקשרות עם החברה תימשך לאורך 20 שנים, ועלותה נעמדת בכמה מאות מיליוני שקלים.