חמאס: נגבה מחיר גם על הנעדר הערבי

פובליציסט המזוהה עם ארגון הטרור רואה בנעדר הערבי המוחזק בעזה נכס אשר עבור שחרורו תיאלץ ישראל לשלם מחיר יקר.

דלית הלוי , כ"ה בתמוז תשע"ה

גדר גבול
גדר גבול
צילום: פלאש 90

תנועת חמאס ממשיכה במלחמת התעמולה בפרשת הנעדרים הישראלים המצויים בידיה בניסיון מוצהר להגדיל את המחיר שבכוונתה לגבות מישראל על שחרורם במסגרת עסקת חילופין.

ד"ר פאיז אבו שמאלה, מומחה לענייני ישראל, כותב בטור הקבוע שלו בעיתון הרשמי של חמאס ("פלסטין"), כי ההתעלמות של ממשלת ישראל מהנעדר הישראלי ממוצא אתיופי תהווה גורם לחץ על ממשלת ישראל לשלם בהקדם את המחיר הראוי עבור החזרתו.

אבו שמאלה טוען, כי הכלל שיחול על הנעדר ממוצא אתיופי יחול גם הישראלי ממוצא ערבי שנפל בידי הפלסטינים בעזה גם לו יש מחיר, ובפרט לאור העובדה שחלק מהישראלים ממוצא ערבי שירתו בצה"ל, והממשלה הישראלית אינה יכולה לברוח מאחריות לגורלם.

במוקדם או במאוחר, כתב אבו שמאלה, תצטרך הממשלה הישראלית לשלם את המחיר עבור "הסוכנים הערבים המגויסים לצה"ל", שכן חמאס מתעקשת לגבות מחיר עבור שחרורו של הנעדר הערבי.

בנימה לעגנית מציין אבו שמאלה, כי הרשות הפלסטינית החזירה לישראל מאות חיילים ומתנחלים שנכנסו לשטחה מבלי שניצלה זאת לשחרור ולו של אסיר פלסטיני אחד. לדבריו, על פי הנתונים הרשמים, בין השנים 2011-14 החזירה הרשות הפלסטינית לישראל 184 יהודים שנכנסו לשטחה.