משני צידי הקו הירוק

מאות בני נוער דתיים וחילונים בשבת משותפת בשומרון. מזכ"ל תנועת בני עקיבא: מקווים שהפרויקט יסייע להוריד את המחיצות בינינו.

רעות הדר , כ"ו בתמוז תשע"ה

חניכי בני עקיבא באביתר
חניכי בני עקיבא באביתר
צילום: תנועת נחלה

בתקופה האחרונה נראה כי השסע הקיים בחברה הישראלית מעולם לא היה בולט ומוקצן כל כך. השיח בתקשורת וברשתות החברתיות מצייר תמונה לא פשוטה המתארת את היחס המתנהל בין חלקי האוכלוסייה.

דווקא בעת הזו, מקומו של הנוער הישראלי הוא משמעותי וחשוב בקביעת פניה של החברה בישראל והקשר בין "השבטים" השונים בשנים הבאות.

תנועת בני עקיבא יזמה פעילות ארצית רחבה של שיח בין בני הנוער בכל רחבי הארץ- דתיים וחילוניים. במסגרת הפרויקט נקודת מב"ת (מפגשים בין-תנועתיים), אשר נעשה בשיתוף ובהובלה משותפת עם ארגון "גשר", נפגשות קבוצות של בני נוער מתנועות הנוער השונות לסדרת מפגשי שיח.

במהלך המפגשים דנים הצעירים בסוגיות הבוערות שמעסיקות את החברה הישראלית ופועלים ליצור קשר ושיח אחר נטול סטיגמות ודעות קדומות. בין הנושאים- זהות יהודית, יחסי דת ומדינה, ישראל כיהודית ודמוקרטית, חיים משותפים לדתיים וחילונים ועוד.

מלבד בני עקיבא נוטלות חלק בפעילות תנועות הצופים, הנוער העובד והלומד, בני המושבים, הנוער הלאומי, השומר הצעיר ומחנות העולים. הפעילות מתקיימת בסניפי התנועה לסירוגין, כאשר בכל שבוע מארחת תנועה אחת את האחרת.

מטרה נוספת היא בניית קבוצה מגובשת לפעילות חברתית-קהילתית משותפת. בפעילויות שכבר החלו נוצרו קשרים ייחודיים שאף הביאו להתארגנות לשבת משותפת של תנועת הצופים ובני עקיבא באחת מההתנחלויות בשומרון.

מזכ"ל תנועת בני עקיבא דני הירשברג אמר כי התנועה ''רואה חשיבות עליונה בשיח מתמשך בין הנוער הישראלי כולו – דתיים וחילוניים. אנו מקווים שהפרויקט יביא לשינוי רחב יותר שישפיע על השיח בחברה הישראלית בשנים הקרובות ויסייע להוריד את המחיצות בינינו".