'פגשתי אנשים מקסימים בגוש עציון, אחזור לכאן'

איש השמאל אלדד יניב שב נפעם מביקור בגוש עציון. "אנשים שיש לנו חילוקי דעות איתם אבל הרבה מן המשותף".

עדו בן פורת , כ"ו בתמוז תשע"ה

בתצפית ''מצפה האלף''. יניב משמאל
בתצפית ''מצפה האלף''. יניב משמאל
צילום: Marabu.pr‏

איש השמאל אלדד יניב, שהיה מועמד ''המחנה הציוני'' לכנסת ה-20, שב נפעם מביקור ברחבי גוש עציון.

הסיור, אליו הצטרפו שמעון ריקלין מ'הבית היהודי' ועמית סגל מחדשות ערוץ 2, התחיל יניב בסקירה של מנכ''ל עמותת התיירות בגוש עציון גד כהנא במרפסת ''מצפה האלף'' שבה תצפית על הים התיכון ומישור החוף, ים המלח ומדבר יהודה.

משם המשיך יניב לסיור ביקבי גוש עציון וזכה לטעימות ממגוון רחב של יינות אדומים ולבנים, שיכר דובדבנים וליקר קפה.

"לפני הבחירות כל המפלגות הציוניות הלכו להצטלם שם ולהשקות עצים ולהישבע אמונים שגוש עציון זה 'חלק מהגושים' וחלק מישראל, ושאר ירקות והבטחות בחירות. אחרי הבחירות הם חזרו להיות 'מתנחלים'", תיאר יניב בעמוד הפייסבוק שלו.

''אני הלכתי לפגוש היום את האנשים. מעט לדבר ובעיקר להקשיב. ופגשתי אנשים מקסימים", הדגיש.

 צילום: Marabu.pr‏​

הוא ציין את חילוקי הדעות שיש לו עם מתיישבי גוש עציון לצד הרבה מן המשותף. ''משותף שאנחנו נזכרים בו בעיקר במלחמות. בחטיפת שלושת הנערים בשנה שעברה או בצוק איתן. אם יש דבר אחד שלימדו אותנו הבחירות האחרונות, זה ששנאה ודעה קדומה זה בעיקר בזבוז זמן. ולא משיג דבר.

''הבטחתי לבקר שם שוב בקרוב מאוד וכך גם יהיה", סיפר יניב. ''מחנה שחושב שחייבים לדבר עם הערבים צריך להאמין שחובה לדבר קודם כל עם הישראלים''.

מנכ''ל התיירות בגוש עציון גד כהנא אמר לאחר הביקור "אני מברך את אלדד יניב על הרצון לבוא ולפגוש מקרוב את המתיישבים בגוש עציון. כולי תקווה כי הביקור הזה יביא עוד ועוד משפחות ישראליות מכל רחבי הארץ שיחשפו לאתרי התיירות ולשלל האטרקציות מטיולי הג'יפים, דרך האומגה הארוכה בארץ ומיטב המסעדות והיקבים".