"מכבי ת"א מזכירה קבוצת כדורגל ספרדית"

24 שעות לפני המשחק הראשון במוקדמות ליגת האלופות מגלה מאמן היברניאנס, אלופת מלטה, שליטה חזקה במתרחש בשורות הצהובים

ניצן קידר , כ"ו בתמוז תשע"ה

 לא מזלזל ביריבות. סליבשה יוקאנוביץ'
לא מזלזל ביריבות. סליבשה יוקאנוביץ'
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי ת"א עורכת הכנות אחרונות לקראת משחקה מחר (שלישי, 21:00) מול היברניאנס, אלופת מלטה, במסגרת הסיבוב השני במוקדמות ליגת האלופות בכדורגל.

מאמן הקבוצה המארחת, ברנקו ניסביץ', הבהיר כי היריבה מתל אביב היא קבוצה ברמה הגבוהה ביותר, וברור לו שקבוצתו חלשה יותר. "עקבתי אחר יותר מעשרה משחקים שלהם כולל משחקי טרום עונה. מדובר בקבוצה שמזכירה יותר את הכדורגל הספרדי, כנראה בגלל המנהל הספורטיבי שלה, ג'ורדי קרויף". 

ניסביץ' הפגין שליטה במתרחש אצל הצהובים וסיפר: "מדובר בקבוצה ששולטת במשחק. השחקנים משחקים קרוב מאוד, מניעים כדור ומחפשים את הפירצה בהגנה של היריב כדי לכבוש את השער. באופן כללי אנחנו לא רגילים לשחק ככה כי בדרך כלל בליגה אנחנו הקבוצה הדומיננטית, הפעם נצטרך להתאים את עצמנו למשחק אחר".

ולא רק על ההווה ידע ניסביץ' לספר, אלא באופן מפתיע גם על העבר: "מכבי זה מועדון שקיים למעלה מ-100 שנים, ונחשב לאחד הטובים בישראל עם הכי הרבה תארים. אבל כמו שאני תמיד אומר, ככל שהיריבה שלנו טובה יותר כך זה ישפיע על המשחק שלנו ויעלה את הרמה שלנו", סיכם המאמן המארח.

המאמן בצהוב, סלבישה יוקאנוביץ', לא מקל ראש במשחק הרשמי הראשון שלו העונה. "זה יהיה משחק קשה. לפנינו משחק של 180 דקות ומחר נעשה רק את הצעד הראשון. אנחנו יכולים להיראות טוב מאוד ולעשות צעד חשוב, אבל כמו שאמרתי לא מדובר במשחק של 90 דקות בלבד".

על היריבה אמר המאמן: "הייתה לי האפשרות לראות משחקים של היברניאנס מהעונה שעברה ויש לנו מספיק אינפורמציה עליהם. אם לא נבוא מוכנים זה יכול להיות מסוכן לנו".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il