אריאל בביקור פתע בזוגלובק: אפס סובלנות

"אני מעביר כאן מסר ברור לכל בתי המטבחיים והמשחטות שאני לא אסבול הפרה של החוק", אמר השר להנהלת החברה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז בתמוז תשע"ה

השר אריאל בביקור. היום
השר אריאל בביקור. היום
צילום: דוברות שר החקלאות

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) הגיע בצהריים (שלישי) במפתיע למשחטת זוגלובק, שבוע לאחר שידור הכתבה בה נחשפה לכאורה התעללות בבעלי חיים במקום, וזאת במטרה לבחון את העבודה במקום.

השר אריאל שסייר בצפון ונפגש עם חקלאים שינה את הלו"ז המתוכנן והגיע במפתיע למשחטה שם פגש בהנהלת חברת זוגלובק שהגיעה במהירות למקום. השר אריאל סייר ברמפת ההובלה, הפריקה ובעמדת השחיטה כאשר בנוסף שוחח עם העובדים בעמדות אלו.

השר אריאל בחן את עמדות הפיקוח החדשות שהוצבו לפני כשבוע עקב דרישת השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ואמר להנהלת המפעל והחברה כי הוא דורש שיפעלו לאפס אירועים.

לדברי השר אריאל, "אחרי האירוע הקשה לפני כשנתיים במפעל והתמונות הקשות שאין הדעת סובלת שראינו לפני שבוע ההנחיה שלי לעובדים בשירותים הווטרינרים שמפקחים לנהוג באפס סובלנות כלפי אירועים כגון אילו ואני דורש גם מכם כהנהלת החברה לשאוף לאפס אירועים".

"מה שראינו לפני שבוע לא צריך לקרות", הוסיף אריאל. "החוק החדש שאנו מקדמים כעת בכנסת מחמיר בענישה. אני מעביר כאן מסר ברור לכל בתי המטבחיים והמשחטות שאני לא אסבול הפרה של החוק וכדאי שיהיו בכוננות כי אני מתכוון להמשיך ולבקר בעוד מקומות על מנת לוודא שהחוק לא מופר בשום אופן".