השר אריאל למגורשים: מבקש סליחה

"אני מתגעגע לגוש קטיף וצפון השומרון", אמר השר אריאל בטקס לרגל עשור להתנתקות במרכז קטיף שבאבני איתן.

ידידיה בן אור , כ"ז בתמוז תשע"ה

מתגעגע. אריאל
מתגעגע. אריאל
צילום: דוברות שר החקלאות

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל (הבית היהודי) השתתף הערב (שלישי) בטקס לרגל עשור לביצוע תכנית ההתנתקות במרכז קטיף שבאבני איתן.

"עשר שנים ומדינת ישראל טרם סיימה לתת מענה לאותן משפחות שגורשו, ליישב את ביתן ונחלתן. אני מבקש בשמי ובשם ממשלת ישראל סליחה", פתח השר אריאל.

השר אריאל התייחס להצדקות שניתנו להתנתקות, "הגירוש הנורא מקטיף וצפון השומרון היה מעשה נפשע כלפי העם היהודי והמדינה היהודית. לא היה בו גרגר אחד של אמת וכולו היה בנוי על אדני שקר. התרענו והזהרנו והם לעגו וביקשנו והראינו והם בזו".

"המציאות הזאת שבה נתקלנו הייתה מציאות קשה. הביקורת שלי היא כלפי ההנהגה דאז אבל גם חלק מההנהגה הנוכחית של מדינת ישראל יש לה חלק בגירוש ויכלו למנוע את זה. וחלק מההנהגה של היום יש אחריות לחוסר השיקום עד היום", הוסיף אריאל.

"כשגירשו את היהודים שאלו אותם לאן הם רוצים ללכת. הם הלכו לאיפה שהמדינה צריכה לחזק את ההתיישבות - הלכו לחלוצה וכבשו את החולות, והלכו ללכיש כי אמרו שזה גבול ואין מספיק התיישבות", ציין אריאל. "אתם הגעתם לאבני איתן בגולן. מגיע לכולכם שנישא אתכם על כפיים".

לדבריו, "לצערי טרם הספקינו להביא את כולכם לנחלות. פה על הבמה הזאת אני נשבע ואומר לכם שנעשה כל דבר שביכולתנו כדי שהאחרונים יגיעו לבית הקבע".

"שמעתי אנשי ציבור לאחרונה ששואלים מי מתגעגע לגוש קטיף", סיפר אריאל, "אני אומר כאן - אני מתגעגע לגוש קטיף וצפון השומרון. חכמים אומרים בזיכרון סוד הגאולה ואני אומר נזכור ונחזור".