יעקב חגואל: ללמוד את מורשת ז'בוטינסקי

יום ז'בוטינסקי שחל היום ימשוך את ממשיכי דרכו לחלקת הקבר בהר הרצל. יעקב חגואל :"יש לא מעט אנשים בהנהגת המדינה שהולכים לאורו".

בני טוקר , כ"ח בתמוז תשע"ה | עודכן: 07:43

יעקב חגואל
יעקב חגואל
צילום: Vasilenko Artem

היום יתקיים בהר הרצל יום השנה ה-75 להסתלקותו של המנהיג זאב ז'בוטינסקי. אלפי מעריציו וממשיכי דרכו יגיעו לחלקת הקבר ומיד לאחר מכן יתקיים ערב לימוד מכתביו ומשנתו ברחבה שליד קבר הרצל.

יעקב חגואל, ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית, אומר לערוץ 7 כי ראוי שרבים ילמדו ממשנתו, "בערב יוקרן סרטון על הגדודים העבריים, אותם גדודים שהיו הבסיס להקמה של צה"ל.

מן הראוי שכולנו, הצעירים והמבוגרים ילמדו את מורשת ז'בוטינסקי, וישנם היום לא מעט אנשים אנשים בהנהגת המדינה שמייצגים את משנתו. כולנו צריכים להמשיך לחנך את הנוער להיות חיילים נאמנים ואזרחים נאמנים".

כמי שעומד בראש המחלקה למאבק  באנטישמיות אומר חגואל, כי אירועי האנטישמיות בעולם מתמשכים ביתר שאת, אך משום מה התקשורת בארץ ובעולם שותקת.

"לצערנו זה עשור מאוד קשה, כל שנה יש יותר אנטישמיות מהשנה החולפת. אנחנו מנסים לחזק את הקהילות היהודיות, אך משום מה לאחרונה כבר לא מדווחים בתקשורת על אירועים, אף על פי שהם מתרחשים כל הזמן. כנראה התרגלנו, רק לפני שבוע הוכה בפריז נער באכזריות, היתה הכאה של ילד בבריסל, אלימות באוקראינה ועוד ועוד. אנחנו מנסים לעלות את העניין לדעת הקהל, כדי בעולם יבינו שחייבים לעצור את הנגע".