פגישת חירום בבית אל

רבנים מהציונות הדתית התכנסו לפגישה דחופה בבית הרב זלמן מלמד בבית אל בעקבות התנהלותו של ראש הממשלה מול ההתיישבות ביו"ש.

חזקי ברוך , כ"ט בתמוז תשע"ה

פגישה בבית אל
פגישה בבית אל
צילום: ערוץ 7רבנים מהציונות הדתית התכנסו בצהריים (חמישי) בביתו של הרב זלמן מלמד בבית אל לפגישה דחופה בעקבות ההרס הצפוי בבתי דריינוף בישוב והניסיון מצד ראש הממשלה לבלום את התפתחותה של ההתיישבות ביו"ש.

בפגישה השתתפו הרב אליקים לבנון מאלון מורה, הרב יאיר פרנק מעמונה, הרב אבי סמוטריץ', הרב דב ליאור מקריית ארבע, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', הרב אברהם יעקב שרייבר וראש מועצת בית אל שי אלון.

המשתתפים שוחחו על דרכי הפעולה מול מדיניותה של הממשלה מול ההרס הצפוי בבית אל והסכנה על ההתיישבות כולה. כמו כן על דרכי פעולה במישור הפוליטי, "רק שראש הממשלה יחוש תזוזה בכיסאו או בקואליציה השברירית שלו הוא יחזור להסתכל לציבור נאמניו בעיניים וליישם הבטחות שנתן להם בעבר", אמרו המשתתפים.

"המצב של היום הוא שיתוק מוחלט של התיישבות ועל התנהלות כזו שלא נראתה בעבר לא נעבור לסדר היום. איומי איראן ולחץ אירופאי ואמריקני אנחנו שומעים כבר כמה שנים. אין קשר בין בנייה ביו"ש לפצצה האיראנית או לאיבה בין אובמה לנתניהו". לאחר הפגישה ירדו הרבנים לבנייני דריינוף המיועדים להריסה.

בינתיים בבתי דריינוף מתבצרים צעירים בשל הכוונה להרוס את שני הבניינים שנבנו במקום. חלק מהצעירים שוהים בתוך המבנים וחלקם במעגל החיצוני.

לא רק בית אל בסכנה מצד שופטי בג"ץ. בסוף השנה שעברה פסק בג"ץ להרוס את הישוב עמונה כולו. בג"ץ קבע כי הואיל ועמדת המדינה היא שהמאחז כולו נבנה באופן בלתי חוקי על מקרקעין מוסדרים בבעלות פרטית, והואיל והטענות לרכישת חלק מהמקרקעין טרם הגיעו לכדי בירור, וגם אם יאומתו והליכי פירוק השיתוף יושלמו, הבגץ לא מתכוון לאשר את הישוב, וקבע באופן שרירותי שחובה על המדינה להרוס את המאחז. בג"ץ הורה על מימוש ההרס בתוך שנתיים.

בעמונה מציינים כי "השמאל הקיצוני מתכוון, כחלק מתכנית אסטרטגיה רחבה ובמימון אירופאי, להמשיך את הגשת העתירות לבג"ץ נגד בנייה ביו"ש ובדרך זו לפגוע פגיעה קשה בהתיישבות היהודית".טוען....