דנינו לא מתרגש

המפכ"ל היוצא מרוצה מהחלטת מבקר המדינה לבדוק את אירועי הפרידה הרבים שנערכו עבורו ואת מקור המימון שלהם.

רעות הדר , כ"ט בתמוז תשע"ה

עם כאלה ביצועים, את מה בדיוק נשאר לו לחגוג? המפכ"ל היוצא דנינו
עם כאלה ביצועים, את מה בדיוק נשאר לו לחגוג? המפכ"ל היוצא דנינו
צילום: Talucho, פלאש 90

המפכ"ל היוצא רב ניצב יוחנן דנינו התייחס היום (חמישי) להחלטת מבקר המדינה יוסף שפירא לבדוק את אירועי הפרידה ממנו שנערכו במשטרה ואת מקור המימון שלהם.

"אני מאוד מרוצה מההחלטה שתוכיח שהאירועים היו ראויים וצנועים בניגוד גמור לכל הפרסומים המגמתיים אשר ליוו אותם", אמר דנינו. בצהריים דווח כי ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, התבקש להעביר מידע בנושא למשרד המבקר.

בהודעת משרד מבקר המדינה נכתב כי "על פי הטענות שהגיעו למשרד המבקר, במהלך החודשים האחרונים נערכו אירועי פרידה מרב-ניצב בדימ' דנינו, בכל תחנות המשטרה, דבר שהיה כרוך בהוצאות כספיות ניכרות ובשיבוש עבודת התחנות".

עוד נאמר בהודעה, כי "כמו כן הועלו טענות בדבר עריכת טקס פרישה רב משתתפים במכללה הלאומית לשוטרים, שקיומו היה כרוך גם כן בהוצאות ניכרות".

חודש לפני סיום תפקידו ערך דנינו מסע פרידה, שמסגרתו ביקר בכל היחידות ובתחנות המשטרה וסיכם עם השוטרים את כהונתו. במשטרה העריכו כי עלות כל ביקור כזה בתחנה ב–3,000 שקלים.

במסיבת הפרידה מהמפכ"ל, יוחנן דנינו, שנערכה במכללה לשוטרים בבית שמש עלתה 370 אלף שקלים. את אירוע הפרידה הרשמי של המפכ"ל מהארגון שנערך אמש הנחה הבדרן אבי נוסבאום בעלות של כ-34 אלף שקלים, והופיעו בו הזמרת קרן פלס, שקיבלה עבור הופעתה 37 אלף שקלים.