'ייתכן שננטוש את הליכוד'

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי: יתכן שבעקבות הקפאת הבניה - ראשי הרשויות ביו"ש יסירו יחד את התמיכה בליכוד.

עדו בן פורת , כ"ט בתמוז תשע"ה

כינוס הליכוד
כינוס הליכוד
תומר ניוברג, פלאש 90

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, מזהיר כי ראשי הרשויות ביהודה ושומרון לא יהססו למשוך את תמיכתם מהליכוד בעקבות הקפאת הבנייה ואי אישור תכניות בנייה חדשות.

''האופציה הזאת עלתה, זה בשיח, זה משהו שהחלט מדובר עליו", אמר דמרי בראיון לרדיו גלי ישראל. "יחד עם זאת צריך לבדוק מהו הדבר היותר מועיל ומהו הדבר שמביא יותר בסופו של דבר לתוצאה המיוחלת שלשמה באמת נבחרתי- להוסיף חיים, להוסיף בתים, להוסיף עוד בהר חברון. לא לעכב, לא למנוע ודאי לא להקפיא, ודאי לא להרוס".

"בסופו של דבר מה שמשנה זה העמדה הפוליטית של ראש הממשלה ואיך אפשר לשנות אותה", הסביר דמרי.

"אם אפשר לשנות אותה על-ידי הבית היהודי היום, במקום שבו הוא נמצא, עם הכח שיש לו, יודע לעשות את הדבר הזה, מצוין. אני חושב שאת הדבר הזה צריך לעשות מבפנים ומבחוץ", הוסיף ראש מועצת הר חברון.

אתמול, נזכיר, התייחס יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ צחי הנגבי, לדבריו של ראש הממשלה בסיעת הליכוד השבוע ולפיהם בשלב זה אין בכוות הממשלה להרחיב את ההתיישבות ביו"ש.

"מה שראש הממשלה אמר בישיבה, שאני ניהלתי אותה כיו"ר סיעת הליכוד, זה בתמצית: אני לא צריך שיטיפו לי על ההתיישבות, יש שש וחצי שנים של התיישבות שאני ראש ממשלה, תפתחו גוגל ותעשו השוואה, זה ניתן", סיפר הנגבי בערוץ 20.

הנגבי הוסיף והסביר את עמדת נתניהו, "מה שהוא אומר זה, השיקול היחיד שלי הוא לא רק ההתנחלות, יש עוד כמה וכמה נושאים מדיניים משמעותיים. המתקפה על ישראל תוך הגדרת הנושא של ההתנחלויות כ'פשע מלחמה, הנושא של ה-BDS וכל המאמצים המדיניים שאנחנו נמצאים בתוכם כמו הנושא האיראני לדוגמה".

לדבריו, "מה שראש הממשלה אמר לראשי יש"ע זה: אני תפקידי לשקול את השיקולים הממלכתיים, אתם לא. אתם נבחרתם לחזק את ההתיישבות, אני מבין אתכם, מזדהה אתכם. תבינו גם אותי גם אם אתם לא מזדהים".

בתשובה לשאלת המראיין, קלמן ליבסקינד, מדוע הסתיר הליכוד במהלך הבחירות את כוונתו שלא לבנות ביו"ש אמר הנגבי, "כל מי שהלך לבחירות ידע שהבחירות הן לא על ההתנחלויות. לא אמרנו שנבנה. אני לא זוכר שראש הממשלה אמר משהו כזה".