מאבקי כוח בין בני זוג-ברירת מחדל

נחשון כרמי, יועץ זוגי, מעודד זוגות שנתקלים בקשיים ונותן כמה עצות. "הגבר והאישה צריכים להבין שהקשר שלהם הוא החשוב ביותר".

אלירן אהרון , כ"ט בתמוז תשע"ה

נחשון כרמי
נחשון כרמי
צילום: ערוץ 7

נחשון כרמי

נחשון כרמי, יועץ זוגי ומיני במרפאת טרם לרפואת משפחה בירושלים, נותן עצות לזוגיות טובה, בשיחה עם ערוץ 7 בכנס "מיניות בקדושה" שנערך היום (חמישי) בירושלים.

כרמי מסביר שהבעיות והאתגרים הם לא 'המצאה' של הדור שלנו, "משפחה וזוגיות זה תמיד היה קשה, שני אנשים שנפגשים והיו זרים זה לזה ופתאום נכנסים לחיים משותפים. לא פלא שיש כזה דגש על שלום בית".

עם זאת יש גם אתגרים מיוחדים שאנחנו עומדים בפנים היום, "היום יש בחינה מחדש של הרבה דברים בחברה כולל מוסד המשפחה. אנחנו דור מצוין, יש לנו אתגרים יותר גדולים, ויש לנו גם יכולות יותר גדולות להתמודד עם המתחים האלה, אבל זה מצריך מאמץ".

לכרמי חשוב להדגיש שקשיים בזוגיות מתרחשים תמיד, "מריבות או קונפליקטים או מאבקי כוח בין בני זוג זה ברירת המחדל. מי שמצפה שיהיו לו חיי נישואים בלי קשיים וקונפליקטים שלא יתחתן.

''לכולם יש מאבקים, השאלה היא איך יוצאים מהקונפליקט הזה כזוג יחד, ולא להיכנס לסבך ריגשי של אגו שמתנגש באגו ומצב של התנגשות של אנשים, אז כל זוג צריך שיהיו לו מאבקי כוח והמיומנות היא איך יוצאים מזה בלי להסתבך, ומהמקום הזה מתפתחים בכך שנשארים במערכת הזוגית, סובלים ומתוך הסבל הזה יש צמיחה והתפתחות".

כרמי נותן מספר עצות שלדעתו חשוב לקשר בריא, "דבר ראשון, כל זוג צריך אדם שלישי שאמין עליו שהם יוכלו לפעמים לדבר איתו, זה יכול להיות רב, חבר או איש מקצוע, מישהו עם פרספקטיבה חיצונית על המצב.

''דבר שני, הגבר והאישה צריכים להבין שהקשר שלהם זה הדבר הכי חשוב, בחיי המשפחה, בעיקר כשנכנסים לתמונה ילדים, אבל גם כשיש חמות, חם וגיסים, הם צריכים להגיד שהקשר הזה הוא הקשר הכי חשוב לפני כל הנאמנויות לדברים אחרים".