בן כספית נגד חוטובלי

העיתונאי זועם על החלטת סגנית שר החוץ לחייב דיפלומטים לבקר בכותל. "מה עובר עליה? היא רוצה שכולם יתגיירו?".

עדו בן פורת , כ"ט בתמוז תשע"ה

ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
צילום: פלאש 90

העיתונאי והפובליציסט בן כספית זועם על היוזמה החדשה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) לחייב דיפלומטים שמגיעים לבקר בישראל להגיע לכותל המערבי ולא רק למוזיאון "יד ושם".

"אני באמת כבר לא יודע אם לצחוק או לבכות", כתב כספית בטור שפרסם באתר 'מעריב', "מה עובר על האנשים האלה, מאיפה הם באו ומה הם בדיוק רוצים, אולי אפשר לשכלל את הדרישה הזו ולקבוע שמדריך התיירים שיקח את הדיפלומטים לכותל יהיה אורן חזן, או משהו".

"מה היא רוצה, חוטובלי, שכולם יתגיירו, למה צריך להכריח אנשים לבוא לכותל, מישהו מכריח אותנו לגשת לכנסיה כשאנחנו בניו-יורק, ומה השלב הבא, כל מי שרוצה פגישה עם ביבי חייב ברית מילה?", שאל כספית.

נציין כי חוטובלי החליטה להנחות את הנהלת משרד החוץ להכניס לתוך רשימת הביקורים הרשמית את העיר העתיקה והכותל. היא הסבירה כי "הרעיון הוא שינוי הנרטיב. העולם צריך להכיר את הקשר וההיסטוריה שבין העם היהודי לארצו ואין לך מקום כמו העיר העתיקה והכותל שמסמלים את ההיסטוריה היהודית".

לערוץ 7 נודע כי המהלך תואם מראש וקיבל את ברכת מנכ"ל המשרד דורי גולד, ועל פי התכנית יגיעו המנהיגים לביקורים המתכוננים בכותל המערבי ובעיר העתיקה עם ליווי של בכירים ישראלים.