טביב הודיע: "אני עם הכדורגל הישראלי סיימתי"

בעלי בית"ר ירושלים הבהיר לאחר התפרעות האוהדים בשוויץ כי הוא עוזב את הקבוצה. שרת הספורט: נפעל להרחיק אוהדים אלימים מהמגרשים

ניצן קידר , א' באב תשע"ה

עוזב את בית"ר, לאחר התפרעות האוהדים. אלי טביב
עוזב את בית"ר, לאחר התפרעות האוהדים. אלי טביב
צילום: פלאש 90

הקש ששבר: בעלי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים אלי טביב, הבהיר הלילה כי החליט באופן סופי לעזוב מיד את הקבוצה.

"ראשית אני חייב לציין כי אני בוש ונכלם בהתנהלות ובהתנהגות של חלק מהקהל הערב. כל העולם צפו במופע האימים המבזה של אותו פלג קיצוני אשר בעיני אינו אוהדי הקבוצה כלל. ליבי עם הצוות המקצועי והשחקנים, אשר ערכו הכנה נהדרת וקפדנית למשחק הערב".

טביב חלק שבחים לשחקניו והבהיר כי "גם אם לרגעים נדמה היה כי החלטות השופט שנויות במחלוקת, אפשר לומר כי הן היו מושפעות ישירות מהלך הרוח וההתנהגות הביזיונית של חלק פרוע מקרב אוהדי בית"ר".

וכאן הטיל בעל הקבוצה את הפצצה: "אני את דרכי בכדורגל הישראלי ובבית״ר ירושלים סיימתי הלילה. אם לפני כחודש באקט של לקיחת אחריות הצהרתי כי אני מעוניין למכור את הקבוצה ועד אז לא אפסיק להשקיע, הערב אני מודיע, כי אני עוזב הכל וחוזר לארה"ב".

הוא גם התווה את הדרך עד למכירת הקבוצה. "אמנה נאמן מטעמי עד שיגיע מי שמוכן לקחת על עצמו את המועדון. בניתי קבוצה תוך השקעה נבונה, שבוודאות אני יכול להצהיר כי היא טובה יותר מהקבוצה של השנה שעברה. אבל כעת כל זאת לא משנה כלל. לצערי המשפט מתוך ספר ישעיהו - "מהרסייך ומחריבייך, ממך יצאו", קבל הלילה משנה תוקף. שאותם הורסים ומחריבים יישאו בתוצאה וייקחו אחריות".

חשוב לציין כי בסיום המשחק בו הובסה בית"ר על ידי שרלרואה במוקדמות הליגה האירופית, נכנס טביב לחדר ההלבשה של המארחים, והתנצל בפני נשיא המועדון ושוער הקבוצה שנפצע כתוצאה מחפץ שהשליכו לעברו אוהדי בית"ר.

גם שרת התרבות והספורט ח״כ מירי רגב, מתחה ביקורת חריפה על האוהדים והבהירה: ״קבוצה של בריוני ספורט אוהדי בית"ר ירושלים הכתימה הערב מדינה שלמה ואת העיר ירושלים בהתנהגות אלימה פרועה ובלתי נסלחת".

השרה, בעצה אחת עם ראש העיר ירושלים ניר ברקת ועם יו״ר המועצה למניעת אלימות בספורט השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין, פנתה למשטרת ישראל להתאחדות לכדורגל ולהנהלת בית"ר ירושלים במטרה לפעול באופן מיידי, כדי להרחיק את האוהדים מהמגרשים ולנקוט נגדם בצעדים חריפים. כמו כן יבחנו צעדים נוספים בימים הקרובים כדי למנוע הישנות המקרים הללו שהינם בלתי נסלחים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il