"מניעים של שנאה, גזענות ולאומנות"

בעקבות ההתפרעות בבלגיה דורש יו"ר שדולת הספורט לבחון את ההיתכנות המשפטית להכרזה על ארגון "לה פמיליה" כהתאחדות בלתי מותרת

אורלי הררי , ב' באב תשע"ה

אוהדי בית"ר. מקווים שבטדי יושג ניצחון
אוהדי בית"ר. מקווים שבטדי יושג ניצחון
צילום: פלאש 90

לפני כניסת השבת, שלח יו"ר שדולת הספורט ח"כ יואל רזבוזוב ('יש עתיד') מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ווינשטיין, בו הוא במקש לבחון את ההיתכנות המשפטית להכרזה על ארגון "לה פמיליה" כהתאחדות בלתי מותרת לפי תקנות ההגנה.

במכתב שנשלח גם לראש הממשלה, לשרת המשפטים, לשר לביטחון פנים, לשרת הספורט, ולמ"מ מפכ"ל המשטרה, התייחס ח"כ רזבוזוב להתנהגות ארגון האוהדים במשחק קבוצת בית"ר י-ם אשר התארחה אצל קבוצת שארלואה הבלגית, במסגרת מפעל מוקדמות הליגה האירופית, וכן לפעילות הארגון בעבר.

"אין כל עוררין כי ארגון 'לה פמיליה' פועל מתוך מניעים של שנאה, גזענות ולאומנות וחיבורו למגרשי הכדורגל מהווה אמצעי שכל מטרתו שכל מטרתו הם מניעים לאומניים וגזעניים המחפש להביא להסלמה ואלימות במגרשי הכדורגל בארץ.

דברים אלה ועל רקע ההתנהגות של הארגון מעוררים חשד מוחשי כי פעילות הארגון מהווה הסתה גזענית בוטה, ומעבר לכך שיטות הפעולה של אנשי 'לה פמיליה' כפי שתוארו, מרימות את הנטל ההכרחי להכרזתו של ארגון 'לה פמיליה' בלתי מותרת לפי תקנות ההגנה", לשון המכתב.

בנוסף לכך, שלח ח"כ רזבוזוב פנייה ליו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט, ח"כ ניסן סלומינקי בקשה לקיים דיון דחוף בוועדה בכדי לדון באפשרויות המשפטיות להשלמת המהלך.