השר אלקין במסר ל"יהדות התורה"

אם תימשך ההתקוטטות בין חברי הכנסת אייכלר לגפני סביב זהות נציג הקואליציה בוועדה למינוי דיינים, הקואליציה תציג מועמד שלישי.

חיים לב , ג' באב תשע"ה

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

המתיחות ביהדות התורה שוברת שיאים לאחר שבפלג האגודאי ניסו הבוקר (ראשון) למנוע את העלאת הדיון בחוק הנורווגי בישיבת הממשלה כדי לטרפד את כניסתו לכנסת של יעקב אשר (דגל התורה).

מטרת המהלך היא "לנקום" בהצגת מועמדותו של איש ''דגל התורה'' ח"כ משה גפני כנציג הקואליציה בוועדה למינוי דיינים למרות שחברו לסיעה ח"כ ישראל אייכלר מאגודת ישראל נבחר כנציג הסיעה. 

לפי שעה נראה כי החוק הנורווגי יעלה לדיון בממשלה, אם כי לא ברור כיצד יעבור בכנסת בקריאה ראשונה במידה וארבעת חברי הכנסת של יהדות התורה לא יתנו קולם למהלך. על פי ההערכות, נעשים מאמצים לגייס את ח"כ אביגדור ליברמן שיורה לסיעתו לתמוך בחוק. 

מנגד, הבהיר הבוקר השר זאב אלקין בראיון לרדיו החרדי 'קול חי' כי אם תימשך ההתקוטטות בין אייכלר לגפני, סביב זהות נציג הקואליציה בוועדה למינוי דיינים, הקואליציה תציג מועמד שלישי.

"הליכוד לא יחליט מי יהיה נציג יהדות התורה בוועדה למינוי דיינים, אבל אם יהיו לה שני מועמדים הקואליציה לא תתמוך באף אחד מהם", הבהיר אלקין.

הבחירות על מינוי הנציגים בוועדה למינוי שופטים ודיינים צפויות להתקיים ביום רביעי השבוע במליאת הכנסת. הבחירות הן בחירות חשאיות ולכן ייתכן שלא נדע את זהות הצבעתם של חברי הקואליציה והאופוזיציה גם לאחר ההצבעה.