ריאה ירוקה בלב העיר ההומה

שרית פלאצ'י מיארה, מנהלת הגנים הלאומיים גן הירקון ומגדל צדק, עוזרת לכם לתכנן את חופשת הקיץ שעומדת בפתח.

רפאל לוי , ג' באב תשע"ה

תצפית כוכבים בחניוני הלילה
תצפית כוכבים בחניוני הלילה
גל ביסמוט

שרית פלאצ'י מיארה, מנהלת הגן הלאומי ירקון וגן לאומי מגדל צדק, מציעה לגולשי ערוץ 7 מגוון פעילויות בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים.

פלאצ'י מיארה מספרת לערוץ 7 על הגנים, "בגן לאומי ירקון ישנם שני מתחמים, מתחם תל אפק והמתחם של מקורות הירקון. בתל אפק נמצא התל עצמו, מבצר אנטיפטריס, בריכות שכשוך לילדים, מסלולי טיולים וגם אגם מאוד יפה שבו אסור לשחות. במקורות הירקון יש החלק הנקי של נחל הירקון פינת מאוד יפה עם חורשה, שולחנות פיקניק, גן שעשועים וכל מיני פינות יפות לאורך הנחל, ושם גם נמצא חניון הלילה".

"גן לאומי מגדל צדק השוכן בסמיכות נמצא כיום בשימור ופיתוח והוא כרגע סגור למבקרים, ושני האתרים יושבים על מעבר אפק ההיסטורי", היא מציינת.

בחודשי הקיץ נוספים על כל האטרקציות של הגן גם חניוני הלילה,  "חניון הלילה במהלך השנה משמש תלמידים וחניכי צופים, ויש שם המון פעילות חינוכית, ובסופי שבוע האתר פתוח לקהל של משפחות, ובחודשי הקיץ אפשר להגיע בכל סוף שבוע, עד שבע הקופה עובדת". 

לפלאצ'י חשוב לספר על הפעילויות שיהיו בחניון הלילה, "יש לנו גם אירועים מיוחדים באמצע השבוע לטובת הקהל, לטובת הקהל הדתי. החניון מאד פשוט ויפה ונותן את החוויה של לינת הלילה בשטח הפתוח, אבל יש גם מקלחות חמות ומקררים, ואפילו שקעים לטעינת מכשירים סלולריים. יש סיור לאור עששיות, שזה אומר טיול לילי עם עששיות וסיפורים על כוכבים, סיפורי לילה ומקשיבים לבעלי החיים. יש גם תצפית כוכבים עם טלסקופים והרצאה של כוכבים. היה לנו חשוב שבימים הפתוחים לציבור תהיה פעילות קצת אחרת".

פלאצ'י מסבירה למה להגיע דווקא לגן הלאומי גן הירקון, "זאת ריאה ירוקה בלב הכרך ההומה. בעיני היתרון הגדול הוא שזה במרכז, ומי שרוצה לצאת לחוויה בשטח עם המשפחה, אבל בלי ליסוע שעות לצפון או לדרום, זה המקום האידאלי. יש לנו פה הרבה מבקרים מפ"ת, משוהם, מאלעד ומהמקומות באזור, נוסעים 20 דקות ונהנים מלינת לילה עם הכוכבים והאוהל".טוען....