השר אריאל זועם: לא מתכננים ולא בונים

מועצת האיחוד הלאומי ונציגי המפלגה בכנסת התכנסו בבית אל לדיון בהשלכות הכוונה להרוס מבנים במערב בית אל.

אלירן אהרון , ג' באב תשע"ה

האיחוד הלאומי בבית אל. היום
האיחוד הלאומי בבית אל. היום
צילום: אלירן אהרון

השר אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ', נציגי מפלגת האיחוד הלאומי בכנסת, הגיעו הערב (ראשון) לישוב בית אל לכינוס חירום של מועצת האיחוד הלאומי, שכונסה בעקבות הכוונה להרוס את "בנייני דריינוף" במערב בית אל.

יו"ר המפלגה, השר אריאל, אמר בפתח הכינוס, "המושג הזה של הקפאה חייב לעוף מעולם המושגים שלנו. אין מצב שבישראל מישהו יכול להקפיא את יהודה ושומרון בטח ובטח שלא בירושלים".

"במציאות של היום לא מתכננים בירושלים ולא בונים בירושלים", ציין השר אריאל. "יש הבטחה של ראש הממשלה לשווק בירושלים והדבר לא נעשה".

השר אריאל פירט, "יש הבטחה לבית היהודי ולאיחוד הלאומי להמשיך ולבנות ביהודה ושומרון ולצערנו הרב הדברים לא מתרחשים ובנוסף יש בעיות נוספות הקשורות למהלך החיים הנורמלי ביו"ש. אחרי כל אלה באים להרוס פה בבית אל".

לדבריו, "הדברים האלו בניגוד לכל הסיכומים ובעיקר בניגוד לרוח היהודית. התכנסו על מנת לדון במציאות הזאת שאנו חיים בה ונמשיך לדרוש בתוקף את השינוי שלה".

ח"כ סמוטריץ' אמר בפתח הכינוס, "להיות ראש ממשלה בישראל דורש אומץ. דורש אומץ לעמוד מול העולם בסוגיית הגרעין האיראני, אומץ לעמוד מול אופוזיציה חסרת אחריות ואומץ לבנות ביהודה ושומרון".

לדבריו, "מי שלא בונה ביהודה ושומרון מסכן את ביטחונה של מדינת ישראל. מי שלא בונה ביהודה ושומרון מקדם בזאת הקמתה של מדינת טרור בלב ליבה של ארץ ישראל, מכיון שהוא מקבל את הנחת היסוד שרואה בנו עם כובש ולא ככזה ששב לארצו לאחר אלפיים שנות גלות ומקים בה מחדש את ביתו הלאומי".

"מי שאין לו אומץ לבנות ביהודה ושומרון חותר תחת היסוד היהודי והציוני של מדינת ישראל. לא ניתן לקבל את המשוואה שבה הורסים ולא בונים", הוסיף סמוטריץ', "הממשלה הזו קיבלה מנדט ליישם מדיניות לאומית וציונית ואנחנו לא ניתן לה לנהוג אחרת ולמעול באמון שהיא קיבלה מהציבור".