יעלון: סבלנות, אורך רוח ונחישות

שר הביטחון בירך על לכידת חוליית רוצחי מלאכי רוזנפלד הי"ד, וקבע כי את טרור חמאס מכווינים ממפקדות חמאס בעזה ומטורקיה.

ידידיה בן אור , ג' באב תשע"ה

משה יעלון
משה יעלון
צילום: אריק סולטן

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בירך הערב (ראשון) על מעצר חוליית הטרור החשודה ברצח מלאכי רוזנפלד הי"ד, שדבר מעצרה פורסם היום.

לדבריו, "מעצרה של חוליית החמאס שחשודה ברצח מלאכי רוזנפלד ז"ל ובפעילות טרור נוספת, הוא תוצאה של עבודה מאומצת ומורכבת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל. העוסקים במלאכה ראויים לכל שבח על כך".

יעלון ציין, כי "אנו פועלים ללא ליאות נגד טרוריסטים ושולחיהם, ורודפים אותם עד חורמה. המאבק בטרור דורש סבלנות, אורך רוח ונחישות".

"המעצר הזה, כמו מעצרים קודמים, מוכיח כי רק אם לישראל יהיה חופש פעולה ביטחוני ביהודה ושומרון, נוכל להכות בטרור ובשולחיו, לסכל פיגועים וללכוד רוצחים", הוסיף שר הביטחון.

יעלון הדגיש, "חשיפת החוליה גם מוכיחה, כי חמאס ממשיך לנסות ולפעול משטח יהודה ושומרון, לבנות תשתיות טרור ולהוציא לפועל פיגועים שידרדרו את השטח לאלימות".

לטענת שר הביטחון, ניסיונות הטרור מוכוונים מעזה ומטורקיה, בה יושב בכיר חמאס צלאח ערורי. "הניסיונות להפעיל תשתיות של חמאס ביהודה ושומרון מגיעים ממטה חמאס בעזה ומאיסטנבול, משם פועל צלאח ערורי ומתכנן להוציא לפועל פיגועים קשים נגדנו באמצעות שליחים ביהודה ושומרון, ובמדינות שכנות. פעילותו של צלאח ערורי מתרחשת על אדמת טורקיה - מדינה החברה בנאט"ו ובמקביל מאפשרת להקים בסיס טרור בשטחה".