קנס כספי לבזק: מנעה הטבה מלקוחות

משרד התקשורת הטיל קנס בסך 906,640 ש''ח על חברת "בזק" לאחר שמנעה הטבה מלקוחות שביקשו לעזוב אותה לפני תום תקופת ההתקשרות.

עדו בן פורת , ד' באב תשע"ה

בזק
בזק
צילום: פלאש 90

משרד התקשורת החליט להטיל קנס כספי בסך 906,640 ש''ח על חברת "בזק" לאחר שמנעה בניגוד לחוק הטבה מלקוחות שביקשו לעזוב אותה לפני תום תקופת הסכם ההתקשרות.

הוראות החוק מחייבות את החברה להמשיך את מתן ההטבה עבור הציוד שרכש המנוי ללא תלות בקיומו או בביטולו של הסכם התקשרות זה או אחר. במשרד התקשורת אומרים כי "בזק" יצרה ללקוחות "חסם מעבר" ופגעה בתחרות.

נזכיר כי במטרה להסיר חסמי מעבר בין חברות ולעודד את התחרות, קבע משרד התקשורת שבמידה ולקוח מבטל הסכם התקשרות אסור למנוע ממנו הטבה שהיה מקבל אלמלא הביטול.

לקוחות האינטרנט של ''בזק'' הצטרפו למסלול מסוים שבו רכשו נתב, ובכל חודש למשך 24 חודשים, היו אמורים להיות מחויבים בתשלום של כ-25 ש''ח עבור הנתב, אך במקביל הם זוכו בכל חודש בתשלום בגין הנתב, כך שבפועל לא שילמו עבורו.

במשרד התקשורת התקבלו תלונות לפיהן, במידה והלקוחות עזבו את החברה לפני תום תקופת ההסכם בת 24 החודשים, הם הפסיקו לקבל את הזיכוי, כך שבפועל הם שילמו בכל חודש כ-25 ש''ח עבור הנתב, עד לתום התקופה האמורה.

אגף הפיקוח של משרד התקשורת בדק את התלונות, בחן את התנהלות חברת ''בזק'' בנושא, ומצא שהתשלום של 25 ש''ח יצר חסם מעבר של הלקוחות, וזאת בניגוד להוראות החקיקה שנקבעה.