בנט לאופוזיציה:
אם אתם לא עוזרים, לפחות אל תפריעו

יו"ר הבית היהודי קרא ללפיד ולהרצוג שלא לתקוף את הממשלה בנוגע להסכם עם איראן. "אגלה לכם סוד - העולם יודע לתרגם עברית לאנגלית''.

חזקי ברוך , ד' באב תשע"ה

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: חזקי עזרא

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) קרא היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה לחברי האופוזיציה שלא לתקוף את פעילות הממשלה בכל הנוגע להסכם עם איראן, לשדר מסר אחיד לעולם ולהתמקד במאבק לקראת הבאת ההסכם לאישור הקונגרס האמריקני.

"ההסכם שנחתם עם האיראנים בימים האחרונים הוא שיאה של איוולת מדינית", אמר בנט, ''במקום סנקציות על האיראנים הוחלט לממן אותם. במקום לקחת להם את הנשק הוחלט לאפשר להם לקנות נשק. במקום לעצור את הפצצה שעלולה להגיע עד וושינגטון הוחלט לאפשר לאיראנים להכין פצצה''.

"חשפתי לפני יומיים סעיף בנספח שלפיו העולם מחסן את האיראנים מפני מתקפה ומציע להם הגנה. בימים האלה אסור שנתחלק בין קואליציה ואופוזיציה", הדגיש השר.

לדבריו, הטרור האיראני לא מבחין בינינו, ואסור להיות מפוצלים בתוכנו. בנט מתח ביקורת על ח"כ יאיר לפיד ואמר כי ''יש היום מי שמציע להקים ועדת חקירה. יש התנהלות שכל חי"רניק יודע - תחקיר עושים בסוף ההסתערות ולא תוך כדי קרב. זה נכון גם במערכה צבאית וזה נכון גם במערכה מדינית''.

הוא פנה לראשי מפלגות האופוזיציה, ''אם אתם לא רוצים לעזור לפחות אל תפריעו. ואני אגלה לכם עוד סוד - כשאתם מדברים בעברית ותוקפים אותנו העולם יודע לתרגם עברית לאנגלית''.

''אני מצפה מהפוליטיקאים שלנו לגלות את האחריות הזאת במיוחד בזמן המיוחד הזה", הדגיש שר החינוך.

יו"ר הבית היהודי התייחס לכך שמשוחררי עסקת שליט חוזרים לעסוק בטרור. ''היום הסתבר לכולנו, שמשוחררי עסקת שליט כבר רצחו ששה ישראלים.

''באפריל 2104 זיאד עווד ירה למוות בנציב משנה ברוך מזרחי הי"ד, בדרכו לליל הסדר. ביולי 2014 מחמוד קוואסמה העביר מעזה את המימון להוצאת פיגוע החטיפה והרציחה של שלושת הנערים בגוש עציון. ביוני 2015 אסאמה אסאד מקלנסווה, חבר בחולייה שרצחה את דני גנון ליד דולב מסתיר את הנשק בביתו ומודע לכוונת חבריו לחוליה.

''ביוני 2015, אחמד נאגאר מממן ומכווין מירדן את החוליה שרצחה את מלאכי רוזנפלד ליד שבות רחל ופצעה שלושה מחבריו וירתה על אמבולנס ליד בית אל. לכל נרצח יש פנים ושמות, יש משפחה, יש חיים שכבר לא יהיו. אבל ביום ביצוע עסקת שליט לא היו לקורבנות פנים ושמות''.

בנט הדגיש כי ''זה שלא עדיין כתובת מדויקת ופנים ושמות לנרצח העתידי לא נותן חסינות מהדבר הזה לכן אנחנו מבהירים מכאן - לא משוחררים יותר מחבלים רוצחים. נקודה''.

''לכן בכנסת הקודמת הבית היהודי הוביל באופן חסר תקדים את החזרת משוחררי שליט לכלא", הזכיר השר, ''הבית היהודי הוביל חוק שמאפשר הטלת מאסר עולם ללא אפשרות שחרור. אנחנו נמשיך להוביל את הדבר הזה לא בדיבורים אלא במעשים''.