"מי שבגד יבגוד פעם נוספת"

סגן השר קרא מספר על הפצע העמוק שהגירוש הותיר בו, על "תופעת הזיקיות", ומדוע הוא מוכן לשוב ולהחזיק נשק ביד.

חזקי ברוך , ה' באב תשע"ה

זיקיות. קרא
זיקיות. קרא
צילום: חזקי עזרא

סגן השר במשרד לשיתוף פעולה ופיתוח אזורי, ח"כ איוב קרא, שוחח עם ערוץ 7 במלאת עשור להתנתקות מגוש קטיף וצפון השומרון, ולגירוש התושבים.

"היום אנחנו מציינים עשר שנים לגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, גירוש שהשאיר בתוכי פצע שלא הגליד ונפתח כל פעם מחדש. גירוש הזוי שבוצע לצרכים של משפחה שנכנסה למצוקה", אמר קרא.

לדבריו, "מדינת ישראל עשתה עוול ל-8,000 יהודים שהיו מלח הארץ. היום יושב צבא שלם ששומר על 700 אלף יהודים בדרום. מדינת ישראל צריכה כל שנה לעמוד ולהזכיר כדי שלדורי דורות ידעו שמהלכים כאלה לא מביאים שום בשורה חדשה לעם ישראל ולא נותן שום מענה לצרכיה של מדינת ישראל".

"לא אשכח את התגייסות שהייתה מצד הכנסת והתקשורת", הוסיף קרא, "עד היום יש פוליטיקאים ואנשי תקשורת שלוטשים עיניים ומצפים לעוד הרפתקה. אני לא אשכח את האמירות של כתבים שהיו מוכנים לסלוח על דברים פלילים העיקר שהגירוש יצא לפועל. יצאתי אחרון מבית הכנסת בנווה דקלים. אני כצאצאו של יתרו קיוויתי למנוע את הגירוש בכל מעודי כי לא האמנתי שאנחנו הולכים לשלום".

קרא שנמנה על חברי הכנסת בליכוד שזכו לכינוי 'המורדים' והתנגדו לתוכנית ההתנתקות של שרון ואף שילמו בכיסאותיהם מזהיר מפני תופעת הזיקיות בכנסת, "מי שבגד פעם אחת יבגוד עוד פעם ובחיים הציבוריים אם מישהו עשה עוול אין לו מקום בפוליטיקה. לצערי אני רואה את הזיקיות הללו ואת אדריכלי הגירוש והם עדין במערכת הפוליטית והיום עושים פעולה כזאת או אחרת ליהודה ושומרון והם מהללים אותם עד הפזילה הבאה לעוד הרפתקה".

"אני לא בטוח שלמדו את הלקח. המזל שיש שינוי במזרח התיכון ויש הקצנה דתית וזה משאיר בצד את הרפתקה הבאה. אם היינו מחזירים את הגולן היום היינו רואים את דעאש בתוך טבריה ואף אחד לא מבקש סליחה ומדברים על מורשת...על איזה מורשת מדברים ? צריך להבין שמכל מקום שאנחנו יוצאים הטרור נכנס", הזכיר קרא.

קרא יגיע היום לעצרת המרכזית בשאנור יחד עם מגורשי שנאור וחומש, אישי ציבור וקהל רב, "הייתי גם אז שם וגם היום אגיע לשם. אני לא מאמין בשיטה של התרפסות ומתן שטחים. מי שרוצה שלום יקבל שלום תמורת שלום בלי שטחים. יש מקום לכולם על הקרקע. אני רוצה שלום יותר מכולם, איבדתי את משפחתי במלחמות ישראל לא בשביל להמשיך להילחם אבל אם צריך להמשיך להילחם על זכותנו על הארץ אעשה את זה וגם אני מסוגל להחזיק רובה ולצאת לקרב מחדש".