"ראוי שרב לא יקבל אישה ביחידות"

ראש בית המדרש במכללת צפת סבור שהלכות ייחוד רלוונטיות היום יותר מתמיד, "זה הלקח מהפרשות האחרונות, בתחומים הללו יש להיזהר מאוד".

בני טוקר , ו' באב תשע"ה

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: יעקב נחומי. פלאש 90

הרב בניהו ברונר, ראש בית המדרש במכללה האקדמית צפת, אומר לערוץ 7 כי הלקח מהפרשות האחרונות הוא שצריכים לפעול על פי כללי ההלכה הכתובים בפרוטרוט בהלכות ייחוד.

"האמירה ברורה לגמרי, אין מחלוקת על כך שכל רב וכל אדם ששומר תורה ומצוות צריך להיות כפוף להלכה ולמגבלות ההלכתיות שבאות לכוון אותנו שלא נכשל בעברה וחטא ובמיוחד בתחום שבינו לבינה, לכן יש הלכות ייחוד. מן הראוי שרב לא ייתן טיפול ויעוץ לאישה בצורה יחידנית, ואם כבר מדובר על יעוץ, שאישה תבוא עם עוד אישה או שתשלח את בעלה, זה אחד הלקחים מהפרשה האחרונה ומהפרשות האחרונות".

במכללת צפת התקיים בראשית השבוע כנס שעסק במשנתו של האר"י הקדוש שיום פטירתו חל היום.

לדברי הרב ברונר הקבלה היום פתוחה ונגישה יותר, רק שצריך לגשת אליה בצורה נכונה, "בעבר זה היה מנת חלקם של יחידי סגולה שמלאו כרסם בש"ס ופוסקים, אבל זכינו שרבי חיים ויטאל פתח את העולם הזה. חלק מסודות הקבלה שכתובים במשלים הועברו כנמשלים לתחום מחשבת ישראל ולמודי אמונה וכיום זה נגיש יותר. הנטייה לרוחניות היא דבר חיובי אבל צריכים להגיע בצורה נכונה כדי להיבנות נכון. אין ספק שרוחניות ללא שמירת תורה ומצוות יכולה להזיק".